Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jarosław Kaczyński
28.09.2013 14:06

Kaczyński: Trzeba wyzwolić polską energię

Według szefa PiS obecna polityka rządzących Polską jest niedołężna, liczy się z silnymi grupami nacisku, realizując ich interesy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Witold Rozbicki/Reporter)

O takiej potrzebie, koniecznej do zmiany Polski, mówił w Turku prezes Prawa i Sprawiedliwości. Według szefa PiS obecna polityka rządzących Polską jest _ niedołężna, liczy się z silnymi grupami nacisku, realizując ich interesy, a dla społeczeństwa ma tylko propagandę, a to powoduje poczucie zniechęcenia u obywateli. _

_ Nie jest tak, żeby Polska była krajem bez szans. Polska ma wiele zasobów i możliwości. Te 25 lat od czasu wielkiej zmiany przyniosło błędy, ale też osiągnięcia, choćby w poziomie wykształcenia, scholaryzacji, które mogą stworzyć nową Polskę szybkiego rozwoju, państwa, które daje wszystkim obywatelom szansę na godne życie. Musimy mieć racjonalną wiarę, opartą na wiedzy, a nie tylko na uczuciach, że Polska może się zmienić wykorzystując swoje zasoby.(...) Trzeba wyzwolić polską energię _ - powiedział Kaczyński.

Pierwszym najprostszym do wykorzystania zasobem jest, według prezesa, PiS zmiana władzy. _ Nowa władza która, będzie prowadziła nową politykę w oświacie, kulturze i w gospodarce, tylko że tu zmiany będą widoczne później, ale już sam sygnał, że nie będzie tolerancji dla korupcji daje szanse na lepsze wykorzystanie istniejących środków, zasobów _ - powiedział Kaczyński.

Podczas debaty z mieszkańcami prezes PiS zapowiedział, że pierwszą rzeczą jaką zajmie się po dojściu do władzy będzie naprawa finansów publicznych. _ Na początku przyszłego roku przedstawimy szczegółowy program, co i jak naprawić, żeby zatrzymać obecny rozkład finansów publicznych _ - dodał. Prezes PiS zapowiedział też naprawę polskiego aparatu państwowego.

_ Aparat ten jest chory. Począwszy od wymiaru sprawiedliwości, poprzez wszystkie służby i urzędy administracji publicznej. Przy dobrej administracji, która stworzy warunki do normalnego działania można wyzwolić energię Polaków _ - dodał.

Według Kaczyńskiego mechanizm wierzący w niewidzialną rękę rynku i skrajny indywidualizm jest zabójczy dla Polski. _ Ci którym zależy na dobru Polski, nowej Polski muszą pamiętać, że to musi być rzecz wspólna, to musi być państwo wszystkich Polaków, bo tylko wtedy możemy osiągnąć sukces i że to może być sukces wspólny. Idźmy ku prawdziwej Rzeczpospolitej, ku takiemu państwu, w którym Polacy będą się czuli wolni, równi i będą widzieli przed sobą perspektywę _ - zakończył swoje wystąpienie Jarosław Kaczyński.

Czytaj więcej w Money.pl
Kaczyński nie pojawi się przed komisją Komisja odpowiedzialności konstytucyjnej rozpatruje wnioski o postawienie przed Trybunał Stanu Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobro
Kaczyński: Nasz kongres przysłuży się Polsce Prezes PiS wyraził też żal, że nie mógł być na Śląsku dwa dni wcześniej, gdy rozmawiano o sprawach tego regionu.
Tagi: Jarosław Kaczyński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz