Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kaczyński wciąż chce debaty z Gilowską, ale poza kampanią

0
Podziel się:

Prezes PiS uważa, że przed wyborami powinno dojść do debaty akademickiej na temat finansów państwa.

Kaczyński wciąż chce debaty z Gilowską, ale poza kampanią
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński uważa, że przed wyborami powinna odbyć się debata akademicka na temat finansów państwa z udziałem profesor Zyty Gilowskiej.

Wcześniej proponował, by Gilowska, która zasiada w Radzie Polityki Pieniężnej, reprezentowała PiS w debacie z Platformą Obywatelską. Pojawiły się jednak głosy, że byłoby to niezgodne z prawem, ponieważ członkowie RPP nie mogą się angażować w działalność polityczną.

Na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński mówił o konieczności zorganizowania debaty ale już nie politycznej a akademickiej.

POSŁUCHAJ JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:

Profesor Zyta Gilowska oświadczyła, że może wziąć udział w debacie z ministrem finansów Jackiem Rostowskim, ale w konwencji dyskursu naukowego.

W oświadczeniu przesłanym mediom Gilowska napisała: _ Mając świadomość ograniczeń prawnych, w jakich przyszło mi działać, a zwłaszcza warunku niezależności oraz bezstronności wykonywania zadań członka Rady Polityki Pieniężnej, ciążących na mnie jako byłym ministrze finansów zobowiązań wobec obywateli, powinności aktywnego członka korporacji akademickiej, przysługujących obywatelowi praw i wolności konstytucyjnych oświadczam, co następuje: Znaczącą trudnością w odbyciu publicznej debaty z ministrem finansów jest potrzeba zagwarantowania jej godnego przebiegu. Sądzę, że przyjęcie konwencji obowiązującej w dyskursie naukowym oraz wybór forum akademickiego stworzyłoby optymalne warunki dla racjonalnej rozmowy o faktach. Taka debata byłaby zgodna z przepisami prawa i pożyteczna dla obywateli, w takiej debacie mogę wziąć udział _.

Profesor Gilowska, która jest członkiem Rady Polityki Pieniężnej, powiedziała wczoraj, że nie widzi możliwości wzięcia udziału w debacie przedwyborczej z ministrem finansów Jackiem Rostowskim.

Gilowska nie chce debatować. Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t90928.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gilowska;nie;bedzie;debatowac,219,0,904923.html) Gilowska nie będzie debatować - _ Jestem świadoma ograniczeń prawnych i nie zamierzam brać udziału w żadnej kampanii wyborczej _ - powiedziała była minister finansów. PiS zapowiedziało, że ustosunkuje się do jej decyzji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/9/t16649.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pis;komentuje;rezygnacje;zyty;gilowskiej;z;debaty,197,0,905157.html) Rezygnacja Gilowskiej jest nieuzasadniona? Ekspert gospodarczy PiS i kandydat tej partii do Sejmu profesor Jerzy Żyżyński, powiedział, że rezygnacja profesor Zyty Gilowskiej z udziału w debatach wyborczych jest nieuzasadniona.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t90928.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zyta;gilowska;zaryzykuje;stanowisko,160,0,904096.html) Prezydent odwoła Zytę Gilowską? Ma prawo Udział w debacie może być podstawą do odwołania profesor z Rady Polityki Pieniężnej.
kraj
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)