Notowania

Kaczyński: Wzywam prezydenta, by nie podpisywał ustawy emerytalnej

Wzywam, żeby prezydent nie podpisywał ustawy. Powinien też wysłuchać największej partii opozycyjnej - powiedział prezes PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

PiS wzywa prezydenta do niepodpisywania ustawy emerytalnej. Jarosław Kaczyński mówił, że jego partia chce zaproponować prezydentowi inną koncepcję niż podnoszenie wieku emerytalnego.

Kaczyński powiedział na konferencji prasowej, że w tej sprawie chciałby spotkać się z prezydentem. - _ Nie jest tak, że nie ma alternatywy. Chciałem jasno powiedzieć, że jesteśmy gotowi w tej sprawie rozmawiać z prezydentem Rzeczpospolitej. Chciałem też wezwać, żeby prezydent nie podpisywał ustawy i żeby przyjął nas na rozmowę, ja jestem do tego gotowy _ - powiedział prezes PiS.

Jarosław Kaczyński dodał, że wysłuchanie argumentów opozycji to obowiązek prezydenta. - _ Prezydent państwa jest prezydentem wszystkich obywateli, nie tylko jednej opcji i w związku z tym powinien wysłuchać także największej partii opozycyjnej _ - dodał Kaczyński.

Decyzja prezydenta o losach ustawy emerytalnej ma zapaść w najbliższych dniach. Zapowiedziała to dziś rano prezydencka minister Irena Wóycicka. Dodała, że sprawa podwyższenia ustawy emerytalnej jest na ostatniej prostej.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie odpuścimy, będziemy ich nękać aż do końca Przewodniczący Solidarności Piotr Duda, zdradza Money.pl taktykę związku.
Wiek emerytalny podniesiemy do 80 lat. I nie będzie protestów Współtwórca reformy emerytalnej o tym, co trzeba zmienić w systemie.
Zamiast emerytur dostaniemy trumny. Co na to eksperci? Do takiego wniosku skłania kampania reklamowa rządu - pisze Paweł Szygulski.
Tagi: podwyższenie wieku emerytalnego, Jarosław Kaczyński, emerytury, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, porady, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz