Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Kaczyński zaszkodzi przedsiębiorcom, a Napieralski rodzinie"

0
Podziel się:

Jacek Rostowski skrytykował propozycje opozycji dotyczące zmian w systemie finansowym.

"Kaczyński zaszkodzi przedsiębiorcom, a Napieralski rodzinie"
(PAP/Radek Pietruszka)

Jacek Rostowski skrytykował propozycje opozycji dotyczące zmian w systemie finansowym. Zdaniem ministra finansów, obie propozycje uderzyłby właśnie w te grupy, którym szefowie PiS-u i SLD chcą pomóc.

aktualizacja 15:23

Jak mówił minister finansów, po wstępnej analizie propozycji ustaw podatkowych autorstwa PiS i propozycji oszczędności, zgłoszonych przez SLD, jest _ zaniepokojony brakiem rzetelności obu propozycji _. _ - Najbardziej zaskakujący jest fakt, iż w obu przypadkach mamy do czynienia z propozycjami uderzającymi właśnie w te grupy, o których autorzy twierdzą, że chcą im pomóc _ - powiedział Rostowski.

Jacek Rostowski uważa, że w przypadku propozycji Jarosława Kaczyńskiego najbardziej straciliby przedsiębiorcy.

POSŁUCHAJ MINISTRA FINANSÓW:

Jarosław Kaczyński zaproponował wczoraj, aby wprowadzić specjalny podatek obrotowy dla supermarketów. Miałby też zmniejszyć liczbę instytucji, które mogłyby kontrolować małego przedsiębiorcę.

- _ Jako minister finansów wyślę list do Jarosława Kaczyńskiego, zwracając mu uwagę na problemy tkwiące w propozycjach PiS _ - zapowiedział minister. Podczas konferencji podpisał list i zapowiedział, że opublikuje go w internecie, gdy zostanie wysłany.

Jacek Rostowski fikcyjnymi nazwał propozycje Grzegorza Napieralskiego. -_ Niepokojące jest to, że zamiast pomóc rodzinom, zawarte tam propozycje uderzyłyby w polskie rodziny, które są daleko od tego, żeby być wśród bogatych _ - mówił Rostowski. Wyjaśnił, że chodzi głównie o propozycje dotyczące ulgi prorodzinnej i becikowego.

POSŁUCHAJ JACKA ROSTOWSKIEGO:

Dodał, że wobec tego pisze do lidera SLD list i zaprasza go do ministerstwa finansów w przyszłym tygodniu na spotkanie, by omówić jego propozycje.

O ministrze Rostowskim czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/68/t129092.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/rostowski;rzecznikiem;grecji;uprawia;szantaz,89,0,910425.html) Rostowski rzecznikiem Grecji. Uprawia szantaż Prof. Stanisław Gomułka nie boi się rozpadu strefy euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t86632.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rostowski;calkowita;niewiedza;polskich;politykow;w;sprawach;euro,145,0,909457.html) Euro trzeba ratować. _ Oni tego nie wiedzą _ Szukanie sposobów na ratowanie wspólnej Europy, to zdaniem ministra finansów Jacka Rostowskiego najważniejsze obecnie wyzwanie, któremu muszą sprostać kraje Unii Europejskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/213/t83925.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rostowski;kaczynskiemu;pomylily;sie;interpretacje;podatkowe,37,0,907045.html) _ Kaczyński się pomylił. Co będzie dalej? _ Minister Finansów na spotkaniu z Polonią w Londynie ocenił, że prezes PiS ma nieprecyzyjną wiedzę co do systemu podatkowego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)