Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kalifornia: Pogoda pomaga strażakom w walce z pożarami

0
Podziel się:

Blisko 1000 strażakom z całej Kalifornii, wspieranym przez helikoptery i samoloty, udało się w znacznym stopniu opanować ogień.

Kalifornia: Pogoda pomaga strażakom w walce z pożarami
(PAP/EPA)

*Pogoda pomaga strażakom w walce z pożarami lasów w Kalifornii. Jak poinformował w dziennik _ Los Angeles Times _, w hrabstwie Ventura, gdzie ogień strawił obszar o powierzchni ponad 11 tys. hektarów, pożary zostały opanowane w 60 proc. *

Dzięki spadkowi temperatury, napływowi bardziej wilgotnego powietrza oraz słabszym wiatrom blisko 1000 strażakom z całej Kalifornii, wspieranym przez helikoptery i samoloty gaśnicze, udało się w znacznym stopniu opanować ogień - powiedział Tom Kruschke, rzecznik straży pożarnej w hrabstwach Ventura, na północny zachód od Los Angeles.

Synoptycy zapowiadają, że w niedzielę w Kalifornii może nawet popadać deszcz, co jeszcze bardziej ułatwiłoby strażakom walkę z żywiołem. Mimo pierwszych sukcesów w gaszeniu pożarów władze uważają, że walka z nimi potrwa co najmniej do 13 maja.

Zobacz także: ZOBACZ RELACJĘ Z KALIFORNII (ang):

Pożary nie spowodowały ofiar. Spłonęło jednak kilkanaście, a według niektórych źródeł nawet kilkadziesiąt domów. Nie wiadomo, co było przyczyną pożarów. Władze nie wykluczają celowego podpalenia.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)