Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Kamienie i butelki raniły uczestników Parady Równości

Kamienie i butelki raniły uczestników Parady Równości

Trzy osoby zostały ranne podczas Parady Równości w Warszawie. Jednym z rannych jest policjant, pozostała dwójka to uczestnicy marszu, którzy dostali kamieniami i butelkami. Trafili do szpitala. Policja zatrzymała 20 najbardziej agresywnych osób.

Na zakończenie parady przed Pałacem Kultury doszło do przepychanek, w stronę uczestników parady polecialy butelki, kamienie, a nawet petardy. Policja siłą usunęła Młodzież Wszechpolska, która próbowala zakłócic imprezę.


Parada zakończyła się pod Pałacem Kultury i Nauki. Na Placu Defilad pozostało wielu jej uczestników. Odbywał się tam piknik rodzinny "Warszawa - miasto bez nienawiści".

Uczestnicy pikniku śpiewali piosenkę do wiersza o kaczce dziwaczce. Wcześniej, podczas przemarszu ulicami miasta, krzyczeli "Precz z Kaczorem-dyktatorem".

Policja kordonem cały czas ochraniała uczestników wiecu.

Piknik był legalny, jednak na poprzedzającą go paradę organizatorzy nie otrzymali zezwolenia od prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego.

Podczas Parady Równości zwolennicy Młodzieży Wszechpolskiej i "szalikowcy" zablokowali trasę przemarszu. Przeciwnicy Parady usiedli na jezdni krzycząc "Won z Warszawy!"
Parada się zatrzymała, blokujących otoczyła policja i usunęła ich siłą z trasy przemarszu.

W paradzie przemieszczającej się spod Sejmu do Pałacu Kultury i Nauki uczestniczyło około tysiąca osób. Na czele pochodu szli wicepremier Izabela Jaruga-Nowacka, senator Kazimierz Kutz, członkowie kampanii przeciw homofobii oraz deputowani niemieckiego Bundestagu.

Do parady niespodziewanie przyłączyli się uczestnicy parady przeciw pedofilii. Paradę równości obserwowali też zgromadzeni na ulicach warszawiacy.


Uczestnicy marszu nieśli tęczowe flagi, symbole ruchu gejowskiego.

Pojawiły się też transparenty o treści: "Panie Prezydencie Kaczyński, prawdziwy mężczyzna nie boi się gejów", oraz "Gej to nie pedofil". Słychać było również krzyki: "Precz z Kaczorem-dyktatorem" i "Homofobia to obciach".

Manifestującym towarzyszyła policja. Wstrzymano ruch w centrum miasta.

Wcześniej uczestnicy wiecu przed Sejmem zostali obrzuceni jajkami przez około 50 młodych ludzi. "Cała Polska z was się śmieje" - krzyczeli w stronę organizatorów wiecu jego przeciwnicy. Trzymali transparenty: "Dość gwałcenia naszej moralności pod płaszczykiem wolności".
Homoseksualiści i ich sympatycy odkrzykiwali: "I tak was kochamy!".
wiec, parada równości, homoseksualizm
Czytaj także
Polecane galerie
2007-11-10 18:46 Bywalec forum
Pary mieszane łącza sie z miłości (jak to za religia) a pedały dla czystej potrzeby współzycia bo to ich pociąga...

Po prostu jesteście chorzy. Dlaczego nie możecie być dyskryminowani skoro faktycznie, jesteście inni? i dlaczego tak sie reklamujecie paradami.. "Kochajcie". "Miłość" dla pozorów... Zaprzeczy ktoś ?
antypedał
.* 2005-06-13 17:38
BRAWO MŁODZIEŻ WSZECHPOLSKA !!! Niech policja nie ogranicza waszej wolności i nie zabrania rzucania przedmiotami w pedałów.