Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kandydat na nowego ministra skarbu chwalony przez Gowina

0
Podziel się:

To jeden z najlepszych znawców problematyki gospodarczej w PO.

Kandydat na nowego ministra skarbu chwalony przez Gowina
(PAP/Paweł Supernak)
bFeCZJNN

Kandydat na nowego ministra Skarbu Państwa Włodzimierz Karpiński (na zdj.) to jeden z najlepszych specjalistów od spraw gospodarczych w PO i będzie bardzo dobrym szefem resortu - powiedział minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.

Tego dnia premier Donald Tusk ogłosił, że dymisjonuje ministra skarbu Mikołaja Budzanowskiego, a nowym szefem MSP ma być Włodzimierz Karpiński - do tej pory wiceszef resortu administracji i cyfryzacji.

- _ Nie będę ukrywał, że jestem zaskoczony tą decyzją, ale w takich sprawach jest dla mnie oczywiste: o składzie rządu ma decydować premier _ - powiedział Gowin, pytany o decyzję Tuska. Podkreślił, że instytucje funkcjonują dobrze tylko, gdy jest silne przywództwo. - _ Tym silnym przywódcą ma być premier _ - dodał minister sprawiedliwości.

bFeCZJNP

Gowin ocenił, że Karpiński to _ jeden z najlepszych znawców problematyki gospodarczej w Platformie Obywatelskiej i z całą pewnością będzie bardzo dobrym ministrem skarbu _. Podziękował też Budzanowskiemu za półtoraroczną współpracę.

Zdaniem premiera Budzanowski nie sprawował właściwie nadzoru nad ważną spółką skarbu państwa. Dymisja ministra to konsekwencja wniosków z raportu na temat memorandum podpisanego przez EuRoPol Gaz i Gazprom.

Czytaj więcej w Money.pl
Budzanowski kozłem ofiarnym? Tak uważa wicepremier _ W polityce często ponosi się konsekwencje nie za swoje decyzje, ale za podległych sobie ludzi _.
SLD grozi Tuskowi. Albo odwołanie, albo... _ Zarówno branża, jak i partnerzy międzynarodowi, jak i chyba my wszyscy mamy dość chaosu _.
Budzanowski nie poda się do dymisji Minister Skarbu nie poda się do dymisji w związku z zamieszaniem wywołanym informacjami o memorandum w sprawie Jamału II.
bFeCZJOq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)