Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katastrofa budowlana
18.05.2014 08:59

Katastrofa budowlana w Korei Północnej. Kim Dzong Un czuwał całą noc

Akcja ratunkowa zakończyła się wczoraj a przedstawiciele władz wyrazili ubolewania członkom rodzin ofiar.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Oficjalna północnokoreańska agencja prasowa KCNA poinformowała rano o _ poważnym wypadku _ na budowie bloku mieszkalnego w stolicy kraju - Pjongjangu. Były ofiary w ludziach i niezbędna była akcja ratunkowa, nie wspomniano jednak o ofiarach śmiertelnych.

Według KCNA, wypadek nastąpił w dzielnicy Pjonghon w rezultacie _ nieprawidłowego wykonywania prac budowlanych i nieodpowiedzialnego nadzoru i kontroli _.

Akcja ratunkowa zakończyła się wczoraj a przedstawiciele władz wyrazili ubolewania członkom rodzin ofiar. KCNA cytuje wypowiedź anonimowego funkcjonariusza państwowego, który powiedział, że przywódca KRLD Kim Dzong Un _ czuwał całą noc po tym jak poinformowano go o wypadku _.

Amerykańska agencja prasowa Associated Press zauważa, że północnokoreańskie media, całkowicie kontrolowane przez państwo, rzadko informują o wypadkach i innego rodzaju niepowodzeniach w tym kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Korea przeprowadzi manewry z ostrą amunicją Zostaną one przeprowadzone z użyciem ostrej amunicji w dwóch regionach położonych w pobliżu spornej granicy morskiej z Koreą Południową - podało dzisiaj południowokoreańskie ministerstwo obrony.
"Prezydent Korei Południowej jest prostytutką" Północnokoreański reżim prowadzi kampanię propagandową przeciw południowokoreańskiej prezydent Park Geun-hye.
USA apelują do Korei Północnej. Chcą... USA oświadczyły, że pilnie śledzą sytuację na Półwyspie Koreańskim po doniesieniach, że Korea Północna może planować kolejny test nuklearny.
Tagi: katastrofa budowlana, Korea Północna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz