Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katastrofa drogowa
07.09.2013 11:45

Katastrofa drogowa w Rosji. Są zabici i ranni

W wyniku zderzenia jeden z pojazdów wypadł z drogi i przewrócił się na bok do rowu. Autokarami podróżowało łącznie 95 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(sermarr erGuiri/CC BY 2.0/Flickr)

Dziewięć osób zginęło, a 22 zostały ranne w zderzeniu czołowym dwóch autokarów koło Pskowa, w północno-zachodniej Rosji - poinformowało rosyjskie ministerstwo do spraw sytuacji nadzwyczajnych.

Do kolizji autokarów Huyndai i MAN doszło o godz. 4.15 czasu moskiewskiego (2.15 czasu polskiego) w pobliżu miejscowości Kuszki, 520 km od Moskwy. W wyniku zderzenia jeden z pojazdów wypadł z drogi i przewrócił się na bok do rowu. Autokarami podróżowało łącznie 95 osób.

Huyndai przewoził aktywistów nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR), którzy wracali z partyjnego wiecu. Natomiast MAN to autokar wycieczkowy; jechał z Rygi do Moskwy. Wśród jego 45 pasażerów - oprócz obywateli Federacji Rosyjskiej - było kilkunastu obywateli Łotwy. Nie ma informacji, by autobusem tym podróżowali obywatele innych państw.

Stan dwojga rannych lekarze określają jako ciężki, a 9 jako średnio ciężki. Według wstępnych ustaleń policji, przyczyną wypadku było zaśnięcie kierowcy jednego z autokarów.

Czytaj więcej w Money.pl
Katastrofa drogowa pod Moskwą Zginęło 14 osób zginęło, a 20 zostało rannych.
Janukowycz ograniczy zakupy gazu z Rosji - _ Kijów dąży do zróżnicowania źródeł dostaw energetycznych _- oświadczył w czwartek prezydent Ukrainy.
Szef syryjskiej dyplomacji jedzie do Rosji Walid el-Mualim spotka się z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem - podało MSZ Rosji.
Tagi: katastrofa drogowa, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz