Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katastrofa promu
20.04.2014 16:56

Katastrofa koreańskiego promu. "Na pokładzie wybuchła panika"

Zapis rozmów załogi z obsługą portu nie pozostawia złudzeń - podaje BBC.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Akcja ratownicza w Cieśninie Koreańskiej

Zapis rozmów załogi z obsługą portu nie pozostawia złudzeń. Marynarze nie wiedzieli, co mają robić. Na pokładzie panował chaos - podaje BBC.

Z ujawnionych dziś zapisów rozmów, prowadzonych z załogą promu, który zatonął w środę w Cieśninie Koreańskiej wynika, że załoga jednostki próbowała dowiedzieć się czy jej w pobliżu są jednostki, które mogłyby pomóc w razie ewakuacji. Jak podaje brytyjska telewizja BBC, kapitan zwlekał z ogłoszeniem ewakuacji, tłumacząc to obawą by morskie prądy nie porwały rozbitków.

Prom z 476 osobami na pokładzie płynął z miasta Inczhon na wyspę Czedżu. Większość pasażerów - ponad 300 - stanowili uczniowie i nauczyciele ze szkoły średniej Danwon na przedmieściach Seulu. Zaledwie kilka kilometrów od celu jednostka niebezpiecznie przechyliła się i zaczęła tonąć.

Wicedyrektor szkoły popełnił samobójstwo po katastrofie promu

Z katastrofy uratowano 174 osoby, 256 uznaje się oficjalnie za zaginione. W piątek aresztowano kapitana promu i dwóch członków jego załogi. Podejrzani są o zaniedbanie obowiązków i pogwałcenie prawa morskiego. Była to jedna z najtragiczniejszych morskich katastrof w Korei Południowej w ciągu ostatnich 20 lat.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: katastrofa promu, katastrofa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz