Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katastrofa pod Szczekocinami. Ruszyła wypłata odszkodowań

0
Podziel się:

Ponad 1,2 mln zł odszkodowań i świadczeń wypłacił do tej pory największy ubezpieczyciel. To jeszcze nie wszystko.

Katastrofa pod Szczekocinami. Ruszyła wypłata odszkodowań
(PAP/Andrzej Grygiel)

Ponad 1,2 mln zł odszkodowań i świadczeń wypłaciły do tej pory spółki Grupy PZU poszkodowanym w katastrofie kolejowej pod Szczekocinami - poinformował ubezpieczyciel w komunikacie.

_ - Aktualnie PZU SA prowadzi obsługę 48 spraw, a PZU Życie 43 spraw, zgłoszonych przez poszkodowanych lub uprawnionych. Spółki Grupy PZU wypłaciły do tej pory odszkodowania i świadczenia na łączna kwotę przekraczającą 1.200.000 zł _ - czytamy w komunikacie.

Ubezpieczyciel zaapelował o zgłaszanie szkód związanych z katastrofą bezpośrednio do firmy.

_ - PZU SA jako ubezpieczyciel wiodący PKP Intercity następnego dnia po katastrofie uruchomił specjalną, dostępną 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu infolinię (22) 322 18 08. Poszkodowani i uprawnieni mogą pod tym numerem uzyskać informację i pomoc w zakresie dochodzenia wszelkich roszczeń przysługujących z tytułu szkód powstałych w następstwie tego zdarzenia, bez względu na to, jakiego rodzaju, a także z którego zakładu ubezpieczeń przysługują im świadczenia _ - czytamy w komunikacie.

Zaangażowani w sprawę katastrofy ubezpieczyciele ustalili jednolite zasady przyjmowania i rejestracji roszczeń oraz wypłat zaliczek na rzecz osób poszkodowanych i uprawnionych dla zabezpieczenia ich najpilniejszych potrzeb związanych z następstwami wypadku.

W sobotę wieczorem 3 marca w pobliżu Szczekocin koło Zawiercia zderzyły się czołowo pociągi TLK _ Brzechwa _ z Przemyśla do Warszawy Wschodniej i Interregio _ Jan Matejko _ relacji Warszawa Wschodnia-Kraków Główny. Pociąg Warszawa-Kraków wjechał na tor, po którym z naprzeciwka jechał pociąg Przemyśl-Warszawa. Zginęło 16 osób, a 57 zostało rannych. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Częstochowie.

W minionym tygodniu PZU informowało, że mimo trwającego ustalania odpowiedzialności za katastrofę kolejową pod Szczekocinami, ubezpieczyciele wypłacają już zaliczki poszkodowanym. Wynoszą one, w zależności od skali obrażeń, od 2 tys. do 10 tys. zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Zabraknie na wypłaty dla ofiar katastrofy? Ubezpieczyciele nie są w stanie oszacować, czy wystarczy pieniędzy na pokrycie wszystkich szkód po katastrofie kolejowej.
Grożą strajkiem, bo pociągi są jak karawany _ Dość śmierci na kolei, Pasażer chce płacić za podróż pociągiem, a nie karawanem _- takie hasła wypisali na transparentach protestujący kolejarze.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)