Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katastrofa promu w Korei. Zatrzymano właściciela statku

0
Podziel się:

Południowokoreańska prokuratura zatrzymała dziś szefa firmy będącej właścicielem promu Sewol, który zatonął 16 kwietnia.

Pogrzeb ofiar katastrofy promu
Pogrzeb ofiar katastrofy promu (PAP/EPA/YANG JI-WOONG)
bEDiKrud

Wskutek katastrofy, spowodowanej najpewniej między innymi zbyt dużym obciążeniem jednostki, zginęło lub zaginęło ponad 300 osób.

Według prokuratury Kim Han Sik wiedział, że załadunek na promie przekracza dopuszczalne normy, lecz nie zrobił nic przed wyjściem jednostki w morze. Do tej pory aresztowano czterech pracowników firmy Chonghaejin Marine Co. Ltd.

Prokuratura aresztowała również wszystkich 15 członków załogi, którzy przeżyli katastrofę, pod zarzutem zaniedbania obowiązków i niezapewnienia bezpieczeństwa pasażerom.

bEDiKruf

Prom wypłynął 15 kwietnia z portu Inczhon na zachodzie Korei Południowej z 3 606 tonami towarów i samochodów na pokładzie. To ponad trzy razy więcej niż wynosi zalecana maksymalna masa ładunków.

Według jednego z pracowników Chonghaejin Marine Co. Ltd. w ostatnim czasie z powodu zmniejszenia liczby pasażerów przychody operatora promu coraz bardziej zależały od transportu towarów.

Śledczy zakładają, że prom Sewol wywrócił się do góry dnem podczas nagłego zwrotu o 45 st. w prawo. Przypuszcza się, że pod wpływem nagłego manewru przesunął się ładunek na pokładzie, pozbawiając jednostkę stabilności.

Sewol na początku 2013 r. został przebudowany w celu powiększenia jego pojemności. Statek spełniał standardy bezpieczeństwa, ale istnieje ryzyko, że właściciel statku, który jest podejrzewany o korupcję, po kontrolach bezpieczeństwa wprowadził dodatkowe zmiany.

bEDiKrul

Czytaj więcej w Money.pl

bEDiKruG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)