Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Katastrofa promu w Tajlandii. Nie żyje dwoje Polaków

0
Podziel się

Na pokładzie promu, przystosowanego do przewozu 130-150 osób, znajdowało się około 200 pasażerów.

Katastrofa promu w Tajlandii. Nie żyje dwoje Polaków
(PAP/EPA)
bEqoNzfV

Dwoje Polaków zginęło w wypadku promu, który zatonął w pobliżu ośrodka wypoczynkowego Pattaya w Tajlandii - poinformował dziś rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski. Według lokalnej policji w niedzielnej katastrofie zginęło co najmniej 6 osób.

Aktualizacja 10:28

Wojciechowski powiedział, że w wypadku zginęło dwoje turystów z Polski, w wieku ok. 60 lat.

bEqoNzfX

Na pokładzie promu, przystosowanego do przewozu 130-150 osób, znajdowało się ok. 200 obywateli Tajlandii i zagranicznych turystów, którzy wypłynęli z wyspy Ko Lan w kierunku kurortu Pattaya. Wkrótce po wypłynięciu pojawił się problem z silnikiem. Turyści udali się wówczas na wyższy pokład promu, który się przechylił, a ostatecznie zatonął.

Rosyjskie służby dyplomatyczne przekazały agencji ITAR-TASS, że mają informacje, iż uratowano 80 pasażerów promu, a 10 ludzi przewieziono do szpitali. Wśród nich jest co najmniej dwoje Rosjan - kobieta z nieletnim synem.

Rosyjski konsul w Bangkoku Andriej Dwornikow mówił agencji RIA-Nowosti, że rosyjscy turyści mogli stanowić co najmniej połowę pasażerów promu.

Według świadków na promie nie było wystarczającej liczby kamizelek ratunkowych. Pasażerowie, którzy nie umieli pływać, utrzymywali się na powierzchni wody uczepieni pojemników na lód i innych elementów wyposażenia, dopóki nie pojawiły się służby ratunkowe. Policja poszukuje kapitana, aby zbadać przyczynę wypadku.

bEqoNzgd

Pattaya leży ok. 100 km na południowy wschód od Bangkoku. Wyspa Ko Lan jest popularnym celem wycieczek wypoczywających tam turystów. Tajlandia przyciąga rocznie ok. 22 milionów turystów.

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/179/m265395.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zatoniecie;statku;w;nigerii;42;osoby;zginely;100;zaginionych,3,0,1391107.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zatonięcie statku w Nigerii. Szukają ciał
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/37/m215589.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/proces;kapitana;costy;concordii;pograza;go;zeznania;stazysty,249,0,1410553.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zeznania stażysty pogrążą kapitana Schettino
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/125/m286333.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/katastrofa;samolotu;w;belgii;nie;zyje;11;osob,116,0,1404788.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Katastrofa samolotu. Wszyscy zginęli
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/80/m94288.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/katastrofa;samolotu;w;laosie;kilkadziesiat;ofiar,91,0,1402715.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Samolot spadł do rzeki. Jest kilkadziesiąt ofiar
bEqoNzgy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)