Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nowy jork
09.01.2013 17:20

Katastrofa w Nowym Jorku. Jest wielu rannych

Prom pasażerki staranował pomost portu na dolnym Manhattanie. To był wielki wstrząs - mówią świadkowie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Wypadek pasażerskiego promu w Nowym Jorku. Według amerykańskich mediów, ponad 50 osób odniosło obrażenia.

Prom pasażerki, który płynął z Highlands w stanie New Jersey nie wyhamował, gdy dobijał do pomostu na dolnym Manhattanie. Na jego pokładzie znajdowało się ponad 300 osób - informuje BBC.

W wyniku uderzenia w dok obrażenia odniosło ponad 50 osób. Część z nich wyniesiono na brzeg na noszach. Na razie nie ma doniesień o ofiarach śmiertelnych. Jedna osoba jest w stanie ciężkim, została ranna w głowę - donosi agencja AP.

ZOBACZ RELACJĘ Z MIEJSCA WYPADKU (ang):

Według świadków po uderzeniu wielu pasażerów zostało wyrzuconych ze swoich siedzeń w powietrze. Na zdjęciach z miejsca zdarzenia widać potłuczone szyby promu oraz dziurę w jego kadłubie. Pasażerowie mówią o wielkim wstrząsie, ale nie ma potwierdzenia, że to mógł być wybuch bomby. Na miejscu są karetki pogotowia, policja oraz straż pożarna.

Czytaj więcej w Money.pl
Katastrofa promu: 30 ofiar, szukają zaginionych Co najmniej 30 osób zginęło w katastrofie promu, który w piątek wieczorem zatonął u wybrzeża Gwinei w zachodniej Afryce.
Co najmniej 9 osób zginęło w tym wypadku Do dziewięciu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zawalenia się części tunelu na autostradzie w Japonii, około 80 km na zachód od Tokio.
Zderzenie promów. Jest conajmniej 36 ofiar Wyczarterowany prom z ponad 120 pasażerami zatonął koło Hongkongu po zderzeniu z innym promem. Co najmniej 36 osób zginęło.
Tagi: nowy jork, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz