Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wielka brytania
21.12.2013 12:07

Katastrofa w teatrze w Londynie. Najnowsze ustalenia

Spośród 79 rannych widzów, 9 osób odniosło poważne obrażenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Dochodzenie w sprawie częściowego zawalenia się stropu w teatrze Apollo wskazują, że przyczyną była ulewa, jaka nawiedziła Londyn. Tuż przed oderwaniem się wielkiego fragmentu stiukowego sufitu widzowie zauważyli, że przez sufit sączyła się woda.

W czwartek, w ciągu 2 godzin na Londyn spadło 15 proc. średnich grudniowych opadów deszczu. Woda najwyraźniej nie nadążała spływać z płaskiego dachu teatru, tworząc wielką kałużę. Straż pożarna stwierdziła po wypadku, że ze stropu oderwało się 10 metrów kwadratowych tynku, z bogatą gipsową ornamentacją i drewnianymi elementami konstrukcji, spadając 4 kondygnacje w dół, na głowy widzów na parterze. Spośród 79 rannych 9 osób odniosło poważne obrażenia.

Teatr Apollo został zbudowany w 1901 roku, ma więc ponad 100 lat, podobnie jak wiele innych teatrów na londyńskim West Endzie. Po tym wypadku Stowarzyszenie Londyńskich Teatrów sprawdziło bezpieczeństwo pozostałych budynków i wydało oświadczenie, w którym zapewnia o ich dobrej kondycji.

Na niewielkim obszarze West Endu znajduje się ponad 40 teatrów, dla których przerwa świąteczna to najbardziej dochodowy okres w roku. Teatr Apollo już zapowiedział, że otworzy się ponownie w styczniu.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wielka brytania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz