Notowania

gospodarka wenezueli
25.08.2012 14:20

Katastrofa w Wenezueli. Są ofiary i ranni

W największej w Wenezueli rafinerii doszło do wybuchu gazu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Walter Siegmund/GNU/Wikipedia)

Liczba ofiar śmiertelnych wybuchu gazu, do którego doszło w sobotę rano w największej w Wenezueli rafinerii, wzrosła do 19. Co najmniej 53 osoby są ranne - poinformowała gubernator stanu Falcon Stella Lugo. * *Eksplozja miała miejsce w zakładach Amuay, produkujących dziennie 645 tysięcy baryłek ropy. Część infrastruktury została uszkodzona.

Informując o ofiarach śmiertelnych i rannych gubernator prowincji powiedział, że sytuacja jest pod kontrolą i nie ma zagrożenia kolejną eksplozją.

Według ministra energetyki Rafaela Ramireza w wyniku eksplozji chmury gazu spowodowanej jego wyciekiem doszło do znacznych strat w infrastrukturze rafinerii; ucierpiały też domy znajdujące się poza zakładami.

Amuay wchodzi w skład kombinatu rafineryjnego Parguana, jednego z największych tego typu przedsiębiorstw na świecie, produkujących dziennie 955 tysięcy baryłek ropy.

Obecnie Wenezuela zajmuje piąte miejsce na liście największych eksporterów ropy naftowej i posiada największe na świecie zbadane zapasy ropy, które wynoszą prawie 300 miliardów baryłek.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: gospodarka wenezueli, rafineria, wenezuela, katastrofa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz