Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
costa
05.10.2007 17:19

Kawowa potęga wchodzi do Polski

Co najmniej sto barów kawowych znanej międzynarodowej sieci Costa Coffee chce w najbliższych pięciu latach uruchomić w Polsce spółka eCoffee - krajowy partner międzynarodowego koncernu.

Podziel się
Dodaj komentarz

W piątek w Katowicach rusza ósmy, a drugi w tym mieście, bar sieci. Pozostałe są we Wrocławiu, Krakowie, Rzeszowie, Lublinie, Rybniku i Sosnowcu. Do końca roku barów ma być co najmniej 15.

_ Costa Coffee to jedna z największych na świecie sieci barów, specjalizujących się w serwowaniu kawy. Należy do liderów rynku m.in. w Wielkiej Brytanii. _"Pierwszy bar otworzyliśmy w grudniu zeszłego roku, teraz otwieramy już ósmy, a w 2011 roku będziemy mieli 100 barów w całej Polsce" - zapowiedział prezes spółki eCoffee, licencjobiorcy marki Costa Coffee w Polsce - Grzegorz Brydak.

Z analiz firmy, wynika, że bary kawowe są najszybciej rosnącym segmentem usług gastronomicznych w Polsce. Ich obroty zwiększają się w tempie ok. 40 proc. rocznie.

Spółka eCoffee od czerwca ubiegłego jest partnerem franchisingowym Costa International - firmy koncernu Whitbread. Firma powstała w celu wprowadzenia i rozwinięcia sieci Costa Coffee na polskim rynku. Inwestorem strategicznym, współpracującym z eCoffee, jest NFI Krezus, który na początku sierpnia 2007 r. objął 50 proc. udziałów w spółce.

| COSTA NA ŚWIECIE |
| --- |
| Sieć Costa Coffee obejmuje ponad 800 barów kawowych w 20 krajach na całym świecie, m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii, na Cyprze, w Grecji, Emiratach Arabskich, Indiach, Egipcie, Dubaju, Chinach, Bułgarii, Rumunii, Serbii. Sieć powstała jako firma rodzinna, a na początku lat 90. udziały jej założycieli wykupił brytyjski koncern Whitbread. |

Tagi: costa, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz