Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

KE zatwierdza. 170 mln euro pomocy dla energetyki

0
Podziel się

Dziś tracimy 10 proc. energii. Dzięki modernizacji sieci straty mają być mniejsze.

KE zatwierdza. 170 mln euro pomocy dla energetyki
(D. Śmigielski, BOT Elektrownia Bełchatów S.A.)
bDJAfDQR

*170 mln euro jest warta pomoc publiczna w polskim sektorze energetycznym, zatwierdzona przez Komisję Europejską. *

Chodzi dwa o projekty w zakresie sieci dystrybucji energii elektrycznej. Pierwszy z zatwierdzonych środków ma na celu modernizację sieci dystrybucji energii elektrycznej poprzez zmniejszenie strat energii, które w Polsce sięgają prawie 10 proc. produkcji energii brutto.

Drugi projekt zmierza do rozszerzenia sieci dystrybucji sieci przemysłowych poprzez włączenie do nich odnawialnych źródeł energii.

bDJAfDQT

_ - Komisja popiera inwestycje w infrastrukturę energetyczną, które faworyzują oszczędność energii i większy dostęp do rynku energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych - _ oświadczyła unijna komisarz ds. konkurencji Neelie Kroes.

Jej zdaniem _ zaproponowane przez Polskę środki przyczyniają się do wzmocnienia polityki UE w zakresie zmian klimatu i polityki energetycznej, nie naruszając nadmiernie konkurencji. _

_ - Przepisy prawne mające zastosowanie do rynku energii elektrycznej w Polsce są gwarancją, że na programach pomocy skorzystają przede wszystkim konsumenci _ - podkreśla unijna komisarz.

Zaproponowana przez polski rząd pomoc opiera się na dotacjach bezpośrednich dla zainteresowanych operatorów energetycznych.

bDJAfDQZ

Pomoc w modernizacji polskiej energetyki zadeklarowała też Unia Europejska. Do 2013 roku mamy dostać 1,2 mld euro na inwestycje m.in. w zwiększenie wykorzystania energii odnawialnej.

ZOBACZ TAKŻE:

bDJAfDRu
energetyka
wiadomości
gospodarka
Źródło:
KOMENTARZE
(0)