Notowania

wybory 2011
25.08.2011 12:59

Kempa liderem listy świętokrzyskiego PiS

Świętokrzyską listę PiS w jesiennych wyborach do Sejmu otwiera Beata Kempa. Na start do Senatu zdecydowała się Beata Gosiewska - wdowa po zmarłym w katastrofie smoleńskiej Przemysławie Gosiewskim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Pełnomocnik zarządu świętokrzyskiego PiS posłanka Beata Kempa będzie liderką świętokrzyskiej listy partii w jesiennych wyborach do Sejmu. Na ostatnim, 32. miejscu listy znalazł się były agent CBA Tomasz Kaczmarek, znany jako _ agent Tomek _.

Kempa nie chciała podać nazwisk wszystkich osób, jakie z ramienia PiS będą starały się o mandat poselski w województwie świętokrzyskim.

Przyznała, że kolejne miejsca na liście zajmą pozostali świętokrzyscy posłowie ugrupowania: Jarosław Rusiecki z Ostrowca Świętokrzyskiego, Maria Zuba z Suchedniowa, Andrzej Bętkowski ze Skarżyska-Kamiennej, Krzysztof Lipiec ze Starachowic, Marek Kwitek z Sandomierza i Halina Olendzka z Kielc. Kempa nie określiła, które dokładnie miejsca - pomiędzy 2 a 7 - przypadną poszczególnym kandydatom.

O reelekcję nie będzie ubiegał się poseł Waldemar Wrona.

Na ostatniej pozycji listy znajdzie się emerytowany agent Centralnego Biura Antykorupcyjnego Tomasz Kaczmarek, znany jako _ agent Tomek _. Kaczmarek jako funkcjonariusz CBA rozpracowywał m.in. oskarżoną o korupcję, byłą posłankę PO Beatę Sawicką.

Użyteczne informacje:[

Baza polityków w Money.pl ]( http://www.money.pl/gospodarka/politycy/ )Kempa potwierdziła także, że jednym z kandydatów na posła będzie były kolarz, olimpijczyk z Barcelony i Sydney Zbigniew Piątek. Piątek był radnym w kieleckiej radzie miasta poprzedniej kadencji.

Na liście znalazło się 12 kobiet. Szefowa świętokrzyskiego PiS podkreśliła, że kandydaci reprezentują różne grupy społeczne. Wystartują samorządowcy, osoby związane z Ruchem im. Lecha Kaczyńskiego, przedstawiciel ludowego Stronnictwa _ Piast _ oraz osoby, które nie należą do PiS, ale startowały z list tego i innych ugrupowań w wyborach samorządowych.

Według informacji uzyskanych od Kempy, na start do Senatu zdecydowała się Beata Gosiewska - wdowa po zmarłym w katastrofie smoleńskiej Przemysławie Gosiewskim. Wystartuje z okręgu północnego. W związku z decyzją Gosiewskiej, z ubiegania się o mandat senatorski zrezygnował - typowany wcześniej na kandydata w tym okręgu - radny sejmiku, były wicewojewoda i członek zarządu województwa Lech Janiszewski. Znalazł się on na liście kandydatów w wyborach do Sejmu.

W wyborach do Senatu z okręgu obejmującego południowo-zachodnie powiaty woj. świętokrzyskiego wystartuje czołowy działacz pierwszej Solidarności w Krakowie, były przewodniczący Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego, Mieczysław Gil. Z kolei Krzysztof Słoń - radny sejmiku, były przewodniczący rady Kielc - będzie kandydować z okręgu obejmującego Kielce i powiat kielecki.

Oficjalna lista kandydatów świętokrzyskiego PiS w najbliższych wyborach parlamentarnych będzie zaprezentowana podczas konwencji partii w sobotę we Wrocławiu.

Czytaj o kampanii wyborczej PiS w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/237/t131053.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/ten;wyrok;nic;nie;zmienia;jest;wazniejszy;sad,22,0,896534.html) Ten wyrok nic nie zmienia. Jest ważniejszy sąd Poseł Zbigniew Girzyński podkreśla, że w 95 proc. rację ma PiS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t130697.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pis;nie;odwola;sie;od;decyzji;sadu;wyborczego,229,0,896997.html) Hofman: Nie będziemy brać udziału w komedii _ Kampanii wyborczej nie robi się w sądzie. To dowodzi słabości i bezradności Platformy _ - oświadczył rzecznik PiS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t137002.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;otwiera;centrum;programowe;i;czeka;na;hall,19,0,897043.html) PiS otwiera Centrum Programowe i czeka na Hall Prawo i Sprawiedliwość szykuje się do debaty o edukacji.
Tagi: wybory 2011, PiS, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz