Notowania

Kempa: Platforma prowadzi politykę mściwości

Równanie szans Polski A i B to była nasza domena.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Money.pl: PiS zorganizowało Akademię Samorządności. W tytule konferencji padło pytanie o Polskę dwóch prędkość. Gdzie przebiega, według was, granica miedzy Polską A i B?

Beata Kempa, posłanka PiS: Dla mnie ta granica przebiega wzdłuż Wisły. Polskę można podzielić na regiony lepiej i gorzej traktowane przez władzę. Dużym miastom umożliwia się szybszy rozwój. Gorzej traktowane są mniejsze miejscowości, miasta i miasteczka.

*PO pogłębia ten podział między Polską A i B? *

Tak.

I PiS oczywiście jest jedyną partią która może pomóc?

Patrząc na programy, to myślę że tak. Zresztą myśmy to udowodnili przez te dwa lata rządzenia. Wtedy kierowaliśmy odpowiednią liczbę środków na wyrównanie szans między Polską A i B.

A w jaki sposób? Jakiś przykład?

Powódź doskonale to pokazała. PO zrezygnowała z naszych programów regulacji Wisły. Gdyby one były realizowane ta klęska nie miałaby aż takich skutków. Więc jak widać my próbowaliśmy. PO przez swoją nieodpowiedzialną politykę, musiała gigantycznymi środkami finansowymi naprawiać szkody, których można było uniknąć.

Czyli Platforma według Pani prowadzi nieodpowiedzialną politykę?

PO prowadzi politykę mściwości.

Mściwości?

Tak, bo Platforma tym regionom, w których dominują inne poglądy polityczne, te projekty odbierała. Na przykład świętokrzyskie czy podkarpackie. Tak się nie robi. Ludzi za poglądy polityczne nie wolno karać. Wręcz przeciwnie. Myślałam że żyjemy w wolnym kraju, ale ostatnio mam spore wątpliwości, czy możemy w tym wolnym kraju wyrażać nasze myśli polityczne, nasze przekonania. Okazuje się, że jesteśmy za to coraz częściej karani przez partię rządzącą...

[ ( http://static1.money.pl/i/h/125/t136573.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/po;chce;ukrac;kempe;za;slowa;o;mafii,136,0,804744.html) PO chce ukrać Kempę. Za słowa o mafii
*To czy jest jeszcze szansa, żeby Polska A i B rozwijały się równo? *

Jest bardzo duża szansa, wszystko zależy od dobrego gospodarza.

*Co trzeba zrobić żeby te Polski zbliżyć? *

Te regiony doskonale wiedzą, czego im trzeba. Samorządy doskonale wiedzą, jakie projekty trzeba przyspieszyć, żeby wyrównać te szanse, a jakie potrzebują mniejszych nakładów.

Platforma proponowała więcej władzy dla samorządów, ale PiS ostro ten pomysł krytykowało. A teraz mówi Pani, że samorządy lepiej wiedzą, czego im trzeba.

Ale to nie jest kwestia większej władzy dla samorządów. To absolutnie nie o to chodzi.

Przed chwilą Pani powiedziała, że każdy region sam doskonale wie, czego mu trzeba. Po co mu scentralizowana władza narzucająca, jak ma wydawać pieniądze?

Bo tu chodzi o przygotowanie - tym powinny zająć się samorządy. Ale władza centralna musi, na przykład pieniądze unijne rozdzielić. PO wcale nie daje większej autonomii samorządom. PO daje więcej obowiązków, a za tym nie idą pieniądze. To tak jak teraz że służbą zdrowia - Platforma chce zepchnąć wszystkie obowiązki właśnie na szczebel samorządu i odsuwa od siebie odpowiedzialność.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t111483.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;to;tchorz;macieriewicz;chce;prawdy,110,0,762478.html) Tusk to tchórz, Macieriewicz chce prawdy Beata Kempa zaznacza jednak, że życzy premierowi _ długiego i szczęśliwego życia _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t130699.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pis;alarmuje;demokracja;jest;zagrozona,106,0,766826.html) PiS alarmuje: Demokracja jest zagrożona Politycy PiS twierdzą, że PO wprowadza kodeks wyborczy, by osiągnąć lepszy wynik.
Tagi: polska a i b, kempa, PiS, po, samorządy, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz