Notowania

ryszard kalisz
18.06.2008 10:48

Kempa vs. Kalisz - kłótnia w komisji

Posłowie badający sprawę śmierci Barbary Blidy poróżnili się z powodu braku transmisji TV.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

Do ostrej wymiany zdań doszło między Beatą Kempą z PiS, aRyszardem Kaliszemz klubu Lewicy podczas posiedzenia sejmowej komisji śledczej badającej okoliczności śmierci Barbary Blidy.

Poszło o to, że w czasie gdy komisja miała rozpocząć przesłuchanie byłego katowickiego prokuratora apelacyjnego Tomasza Janeczka, równocześnie obraduje komisja ds. domniemanych nacisków władz na śledztwa dotyczące polityków i mediów.

Kempa chciała, aby w związku z tym, że obrady komisji, której jest ona członkiem nie są transmitowane, zarządzono przerwę, do czasu, aż komisja ds. nacisków zakończy przesłuchiwanie Elżbiety Janickiej by;ej szefowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

* **ZOBACZ TAKŻE: **
* [ Kamiński tłumaczy się ze sprawy Lipca ]( http://news.money.pl/artykul/kaminski;tlumaczy;sie;ze;sprawy;lipca,244,0,349428.html )
* [ PiS: Czuma sobie nie radzi ]( http://news.money.pl/artykul/pis;czuma;sobie;nie;radzi,242,0,344562.html )
* [ Komisja ds. Blidy przesłucha prokuratorów ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/iar/artykul/komisja;ds;blidy;przeslucha;prokuratorow,120,0,337272.html )

Tłumaczyła, że przesłuchanie Janickiej jest transmitowane przez dwa kanały telewizji, w związku z czym przesłuchanie Janeczka nie mogłoby być obserwowane przez opinię publiczną. - _ Jeśli takie sytuacje będą zdarzały się częściej to niestety do takich wniosków dojdziemy, że będzie to działanie na rzecz zaciemnienia obrazu pracy obu komisji i w dodatku celowego zaciemnienia _ - powiedziała Kempa.

Oburzył się na to przewodniczący komisji Ryszard Kalisz i zażądał odwołania tych słów. - _ Tego rodzaju stwierdzenia, że Czuma (szef komisji ds. nacisków) się umawia z Kaliszem, żeby zaciemnić sprawę to jest po prostu skandal _ - powiedział Kalisz.

- _ Proszę nie krzyczeć _ - próbował mu przerwaćWojciech Szaramaz PiS. Zaproponował też przełożenie przesłuchania Janeczka do godz. 12. Wniosek ten upadł jednak w głosowaniu i komisja rozpoczęła przesłuchanie Janeczka ok. godz. 10.20.

W czasie przerwy Kempa powiedziała, że jest przekonana, że Kalisz umówił się z Andrzejem Czumą (PO), by przesłuchani tych świadków przed komisjami odbywały się równolegle.

Tagi: ryszard kalisz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz