Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kerry wygłasza oświadczenie w sprawie Syrii

0
Podziel się:

Nie ma wątpliwości, że Asad ma ogromny arsenał broni chemicznej. Chwilę potem, głos zabrał prezydent Obama.

Kerry wygłasza oświadczenie w sprawie Syrii
(AP/Fotolink/East News)

John Kerry ponownie zabrał głos w sprawie Syrii. Amerykański sekretarz stanu wygłosił specjalne oświadczenie.
Aktualizacja: 21.01

W końcu USA ujawniły, że są dowody na użycie broni chemicznej przez armię prezydenta Baszara el-Asada. Kohn Kerry potwierdza, że _ wiemy skąd wystrzelono pociski, wiemy gdzie one trafiły _. Sekretarz stanu USA dodał również, że to były pociski skierowane w zwykłych obywateli Syrii.

- _ Stany Zjednoczone same, bez pomocy ONZ, zdecydują o tym, jak rozwiązać problem w Syrii _ - powiedział amerykański sekretarz stanu John Kerry. Podkreślił, że jeśli Waszyngton zdecyduje się na atak na Syrię, to na pewno nie będzie to tak potężna inwazja, jak w Iraku czy w Afganistanie. Ale USA chcą za wszelką cenę rozwiązać problem Syrii na drodze negocjacji.

Chwilę później głos w tej sprawie zabrał także prezydent Obama. Stwierdził, że _ użyta w Syrii broń zagraża bezpieczeństwu USA _. Jednak w tej chwili, _ nie podjęto żadnych decyzji o interwencji zbrojnej _.

Już wcześniej agencja Reutersa podała, że Biały Dom opublikuje dziś raport w sprawie ataku chemicznego w Syrii. Według agencji, która powołuje się na informacje od amerykańskich urzędników, ma to być wersja _ nietajna _, pochodząca od służb wywiadowczych. Nie ma żadnych informacji na temat godziny publikacji raportu, jednak możliwe, że przedstawi go Kerry podczas swojego wystąpienia.

O ewentualnej interwencji w Syrii rozmawiał dziś Barack Obama z przedstawicielami amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Do spotkania doszło w Białym Domu - poinformował agencję AFP jeden z urzędników, proszących o anonimowość.

Czytaj więcej w Money.pl
Już mają gotowe baterie antyrakietowe Baterię wycelowano ku północy, czyli w kierunku Syrii. Radio wojskowe podało w środę, że Izrael rozmieszcza wszystkie systemy obrony przeciwrakietowej, by zabezpieczyć się przed ewentualnymi syryjskimi atakami odwetowymi.
Niemcy ogłosiły czy wyślą żołnierzy do Syrii Minister spraw zagranicznych Guido Westerwelle wyjaśnił decyzję zapisami w niemieckiej Ustawie Zasadniczej.
Radosław Sikorski o interwencji w Syrii Gdyby Rosja, która dostarczyła reżimowi broń chemiczną zagwarantowała, że jest ona bezpieczna, miałoby to znaczny wpływ na rozwój wydarzeń w Syrii - powiedział szef polskiej dyplomacji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)