Notowania

kghm
24.01.2007 06:29

KGHM chce przejąć LOT

KGHM ma przejąć akcje LOT od syndyka masy upadłościowej Swissairu. Miedziowy gigant planuje zakup nieco ponad 25 procent udziałów przewoźnika. Wycenia się je na 350 milionów złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz

*KGHM ma przejąć akcje LOT od syndyka masy upadłościowej Swissairu. Miedziowy gigant planuje zakup nieco ponad 25 procent udziałów przewoźnika. Wycenia się je na 350 milionów złotych. *

Doniesienia "Rzeczpospolitej" potwierdza rzecznik ministerstwa skarbu.

Gazeta tłumaczy, że ewentualne wejście miedziowego giganta do polskiego przewoźnika traktowane byłoby przez spółkę jako inwestycja finansowa. Tym bardziej, że - jak nieoficjalnie wiadomo - ubiegłoroczny zysk KGHM może być nawet dwukrotnie wyższy niż ten z 2005 roku. Wyniki firmy mają być podane do publicznej wiadomości za kilka dni.

"Rzeczpospolita" przypomina, że miedziowy potentat ma już udziały w spółkach z innych branż, na przykład w telefonii. Dodaje jednocześnie, że KGHM posiadał także przed kilku laty akcje Telewizji Familijnej. Na niej stracił jednak 52 miliony złotych. Stąd właśnie między innymi ekonomiści nie są przekonani, czy zakup LOT byłby dobrym posunięciem. Zwracają uwagę, że płynność finansowa firmy w dużej mierze zależy od sytuacji na rynkach światowych.

Tagi: kghm, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz