Notowania

podatek od kopalin
12.11.2012 12:28

KGHM zapłaci 1,5 mld zł podatku od kopalin

Prezes spółki ujawnił plany dotyczące ekspansji. - To ciekawy rynek, zwłaszcza w kontekście umowy zawartej przez kanclerz Merkel.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe/kghm.pl)

KGHM szacuje, że w br. odprowadzi do budżetu państwa około 1,5 mln zł z tytułu podatku od wydobycia niektórych kopali, w 2013 r. kwota ta powinna sięgnąć 2 mld zł. KGHM może do końca br. złożyć ofertę na zakup koncesji w Kazachstanie - poinformował prezes spółki Herbert Wirth.

Na pytanie dziennikarzy TVN CNBC, ile w tym roku KGHM zapłaci podatku od kopalin, Wirth odpowiedział: _ myślę, że w okolicy 1,5 mld zł _. - _ Natomiast rok 2013 to będzie rząd 2 mld zł. I myślę, że rok 2013 będzie przyczynkiem do dyskusji, co z tym podatkiem dalej _ - dodał.

Po 9 miesiącach 2012 r. KGHM zapłacił 817 mln zł z tytułu podatku od wydobycia niektórych kopalin. Prezes informował wcześniej, że w całym roku kwota podatku zapłaconego przez miedziowy koncern sięgnie 1,2-1,3 mld zł. Podatek wszedł w życie w połowie kwietnia 2012 r.

Wirth poinformował także, że na koniec roku spółka może pokazać zadłużenie w wysokości 0,5-1 mld zł.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/246/m206838.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/jednostkowy;zysk;netto;kghm;w;iii;kwartale;wyniosl;1;12;mld;zl,34,0,1195042.html) *Jednostkowy zysk netto KGHM w III kwartale wyniósł 1,12 mld zł * Jednostkowy zysk netto KGHM w trzecim kwartale 2012 roku wyniósł 1,120 mld zł wobec 3,20 mld zł rok wcześniej. KGHM może do końca tego roku złożyć ofertę na zakup koncesji w Kazachstanie - poinformował prezes spółki, Herbert Wirth. - _ Ostatnio wizytowałem Kazachstan i wydaje się, że jest to bardzo ciekawy rynek, zwłaszcza w kontekście umowy, którą zawarła pani kanclerz Merkel z rządem kazachskim, a która dotyczy tak naprawdę sektora surowcowego. To też należy brać pod uwagę _ - poinformował w TVN CNBC Wirth.

Pytany, czy KGHM widzi tam potencjalne cele do przejęć odpowiedział: _ znalazłem potencjalne cele _. Dodał, że rozmowy znajdują się na razie na etapie wstępnym.

- _ Jesteśmy na początku. Przygotowujemy się do złożenia oferty na nabycie koncesji. Myślę, że jeszcze w tym roku, po uzgodnieniu z naszą radą nadzorczą złożymy taką ofertę _ - skomentował.

Czytaj więcej w Money.pl
Ten debiut rodzi się w bólach. Prywatyzacja już nas nie obchodzi? Czy minister skarbu przeliczył się zakładając, że debiut tej spółki będzie sukcesem?
Analitycy obniżyli rekomendację dla KGHM Analitycy Wood&Company obniżyli rekomendację dla KGHM do "trzymaj" z "kupuj".
Inwestycja i inwestor roku. Nagrody przyznane Nagrody przyznano w kategoriach: Inwestor Roku oraz Inwestycja Roku.
Tagi: podatek od kopalin, kghm, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz