Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kidawa-Błońska: Nasz kraj nie straci nic na forum Unii Europejskiej

0
Podziel się

Resort pracuje i zabiega o unijne pieniądze, mimo że premier na razie nie powołał nowego ministra, zapewnia posłanka.

Kidawa-Błońska: Nasz kraj nie straci nic na forum Unii Europejskiej
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDBmyAVx

Posłanka PO Małgorzata Kidawa - Błońska zapewnia, że polscy rolnicy nie stracą na zamieszaniu w ministerstwie rolnictwa .

Kidawa - Błońska powiedziała w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że resort pracuje i zabiega o unijne pieniądze, mimo że premier na razie nie powołał nowego ministra. Posłanka PO dodała, że nie wyobraża sobie, by nasz kraj stracił coś z tego powodu na forum Unii Europejskiej.

Polityk przypuszcza, że wkrótce poznamy nazwisko szefa tego resortu.

bDBmyAVz

- _ To jest sytuacja wyjątkowa, i wydaje mi się, że nie potrwa długo. Premier przejrzy wszystkie działania ministerstwa według mnie w sposób naturalny. Ponosi przecież odpowiedzialność za działanie rządu - jeżeli są gdzieś nieprawidłowości, to musi to wszystko sprawdzić. To co się wydarzyło z PSL-em jest niedobre dla koalicji. W niej potrzebne jest zaufanie _. - powiedziała Kidawa - Błońska.

POSŁUCHAJ MAŁGORZATY KIDAWY - BŁOŃSKIEJ:

(źródło: IAR)

Minister rolnictwa Marek Sawicki podał się do dymisji po ujawnieniu nagrań z rozmowy szefa Kółek Rolniczych Władysława Serafina i byłego szefa Agencji Rynku Rolnego Władysława Łukasika. Mówili oni o nieprawidłowościach w państwowej spółce Elewarr, zajmującej się handlem zbożem. Wczoraj kontrolę w firmie rozpoczęło CBA.

bDBmyAVF
Czytaj więcej o aferze taśmowej w Money.pl
Zobacz, co Palikot chce ugrać na aferze w PSL Ruch Palikota chce złożyć wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska.
Tusk podjął pierwszą decyzję w sprawie Sawickiego Premier zapowiedział wprowadzenie poważnych zmian w funkcjonowaniu Ministerstwa Rolnictwa.
Dymisja dla Marka Sawickiego? Pierwsze przecieki Niedługo konfrontacja ministra z władzami partii. Co zdecyduje Waldemar Pawlak?
bDBmyAWa
wiadomości
wiadmomości
kraj
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)