Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kilka przypadków naruszenia ciszy wyborczej i wadliwe karty do głosowania

0
Podziel się:

Dziś wybieramy 460 posłów i 100 senatorów spośród ponad 11 tysięcy kandydatów.

Pierwsi wyborcy przyszli do lokali kilka minut po godzinie szóstej. Jak dotąd, odnotowano kilka przypadków naruszenia ciszy wyborczej.

Do dyżurnego funkcjonariusza policji w Wałbrzychu zgłosiła się kobieta, której przywieziono do domu zamówioną pizzę. Na pudełku naklejona była ulotka jednego z kandydatów do Sejmu. Policja wszczęła w tej sprawie postępowanie.

W Głogowie nieznani sprawcy nakleili w nocy na fasadę lokalu wyborczego plakaty wyborcze jednego z kandydatów. Policja usunęła je przed rozpoczęciem głosowania.

W Zielonej Górze policjanci zatrzymali w nocy dwóch młodych ludzi rozwieszających plakaty wyborcze.

Spore zamieszanie przeżyły komisje wyborcze w Ełku. Na kartach do głosowania odbito tam omyłkowo pieczęcie z referendum europejskiego. Błąd został szybko naprawiony, a karty w ełckich komisjach mają już właściwe pieczęcie.

W okręgu częstochowskim może dojść do przerwania głosowania z powodu wadliwych kart w wyborach do Senatu. Państwowa Komisja Wyborcza otrzymała sygnał, że na tych kartach są tylko nazwiska kandydatów, bez nazw komitetów wyborczych, które reprezentują.

W przerwie głosowania urny we wszystkich obwodowych komisjach wyborczych w okręgu częstochowskim zostaną zapieczętowane. O tym, czy już oddane głosy na kandydatów do Senatu będą ważne, zadecydują obwodowe komisje wyborcze i Okręgowa Komisja Wyborcza w Częstochowie.

Państwowa Komisja Wyborcza potwierdziła śmierć dwojga kandydatów na posłów. Są to Wiesława Surażska, kandydujaca w Warszawie z listy Platformy Obywatelskiej i Daniel Podrzycki, lider listy Polskiej Partii Pracy w Katowicach. Okręgowe komisje wyborcze podjęły decyzję o skreśleniu ich z listy kandydatów. Informacje na ten temat zostaną rozwieszone w odpowiednich okręgach wyborczych.

Państwowa Komisja Wyborcza utworzyła 25 tysięcy 166 obwodów głosowania. Poza powszechnie dostępnymi lokalami można głosować także w szpitalach, domach pomocy społecznej, więzieniach i na polskich statkach morskich. Z dotarciem do lokali wyborczych problemów nie powinny mieć osoby niepełnosprawne. Wiele miast organizuje bezpłatny dowóz na wybory.

Lokale wyborcze zostaną zamknięte o 20:00.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)