Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
08.07.2005 20:01

Kilkanaście tysięcy Polaków poznało już nazwiska swoich agentów

Kilkanaście tysięcy Polaków, którzy mają status "pokrzywdzonego przez służbę Bezpieczeństwa PRL" poznało nazwiska donoszących na nich agentów. Szef krakowskiego IPN Janusz Kurtyka powiedział, że w archiwach krakowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej jest 8 kilometrów akt, w których znajdują się nazwiska tajnych współpracowników.

Podziel się
Dodaj komentarz

Kilkanaście tysięcy Polaków, którzy mają status "pokrzywdzonego przez służbę Bezpieczeństwa PRL" poznało nazwiska donoszących na nich agentów.

Szef krakowskiego IPN Janusz Kurtyka powiedział, że w archiwach krakowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej jest 8 kilometrów akt, w których znajdują się nazwiska tajnych współpracowników.

Kurtyka powiedział, że większość pokrzywdzonych zwóciła się już do krakowskiego oddziału instytutu o wydanie not identyfikujących tajnych współpracowników z imienia, nazwiska i pseudonimu. Dodał, że w skali ogólnopolskiej można mówić o kilkunastu tysiącach pokrzywdzonych, którzy już otrzymali materiały. Jego zdaniem oznacza to, że co najmniej 17 tysięcy agentów jest już znanych społeczeństwu.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz