Notowania

Przejdź na
korea
14.08.2014 08:24

Kim odpalił pięć rakiet. Co z papieżem?

Pociski odpalono w dniu przybycia do Korei Południowej Franciszka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Pjongjang odpalił dwa dodatkowe pociski rakietowe po rozpoczęciu przez papieża Franciszka wizyty w Korei Południowej - poinformowały południowokoreańskie władze. Godzinę przed przybyciem papieża do Seulu Korea Płn. wystrzeliła trzy pociski.

Według źródeł w południowokoreańskim ministerstwie obrony, trzy pociski odpalono z rejonu portowego miasta Wonsan, na wschodnim wybrzeżu Korei Północnej. Pokonały one dystans ok. 220 km i spadły do morza.

Także dwa kolejne pociski spadły do morza. W najbliższy poniedziałek mają rozpocząć się kolejne manewry wojsk USA i Korei Południowej, przeciwko którym Pjongjang regularnie protestuje, utrzymując, że są one przygotowaniem do wojny. Również i tym razem KCNA, oficjalna agencja prasowa Korei Północnej, wezwała Seul do rezygnacji z tych manewrów.

Papież bezpieczny

Papież wylądował w Korei Południowej, gdzie na lotnisku w Seulu powitała go prezydent Park Gyeun-Hie. Franciszek spędzi na Półwyspie Koreańskim 5 dni.To pierwsza od ćwierć wieku wizyta głowy Kościoła katolickiego w Korei Południowej. Swój pobyt papież rozpocznie od spotkania z prezydent, a potem - z katolicką młodzieżą z 23 państw Azji. W Korei Południowej trwają bowiem Azjatyckie Dni Młodzieży.

Papież beatyfikuje 124 koreańskich męczenników. Będzie też przewodniczył mszy w intencji pojednania i pokoju na Półwyspie Koreańskim. Ponadto zaplanowano osobne spotkania z członkami rodzin, które w kwietniowej katastrofie promu _ Sewol _ straciły najbliższych oraz z uciekinierami z Korei Północnej, którzy w komunistycznej Północy byli członkami podziemnych zgromadzeń katolickich.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: korea, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz