Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kliczko ma szansę na prezydenturę na Ukrainie

0
Podziel się:

Na Witalija Kliczkę zagłosowałoby ponad 15 procent Ukraińców. Goni w sondażach obecnego prezydenta.

Kliczko ma szansę na prezydenturę na Ukrainie
(action press/East News)

Bokser i polityk Witalij Kliczko ma szanse na zwycięstwo w ukraińskich wyborach prezydenckich w 2015 roku. Według sondażu pracowni Rating, Wiktor Janukowycz przegrywa niemal z każdym kandydatem opozycji.

Na Wiktora Janukowycza zagłosowałby co czwarty Ukrainiec, na Witalija Kliczkę - 15,1 proc., a na Julię Tymoszenko - prawie 14 proc. wyborców. Na czwartym miejscu znalazł się lider nacjonalistów Ołeh Tiahnybok.

Do drugiej tury przeszliby zatem obecny szef państwa i Witalij Kliczko. Na tego ostatniego zagłosowałaby połowa wyborców, na Wiktora Janukowycza - prawie co trzeci, a co piąty nie ma zdania bądź nie poparłby żadnego z nich.

Ponieważ opozycja jeszcze nie ma wspólnego kandydata w wyborach, socjologowie przedstawili respondentom inne możliwości. W drugiej turze z Wiktorem Janukowyczem wygrywają także opozycjonista Arsenij Jaceniuk albo Julia Tymoszenko. Obecny prezydent ma szanse utrzymać się tylko, jeśli do drugiej tury wejdzie z nim nacjonalista Ołeh Tiahnybok, choć różnica między nimi wyniesie tylko 1 punkt procentowy.

Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)