Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kliniki
04.10.2012 11:20

Klinikom zabrakło pieniędzy na leczenie

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie ograniczyło już przyjęcia do swoich klinik.

Podziel się
Dodaj komentarz
(BeyzaSultanDURNA/iStockphoto)

*Stołeczne Instytuty, które leczą najciężej chorych z całego kraju, nie otrzymują pieniędzy za tak zwane nadwykonania. *

Nadwykonania powstają, gdy leczonych jest więcej chorych niż zakłada limit nałożony przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Andrzej Włodarczyk - dyrektor Instytutu Reumatologii w Warszawie podkreślił, że za ubiegły rok niezapłacona kwota to 700 tysięcy złotych, ale za ten rok - aż 3 miliony złotych._ - Liczę na to, że dostaniemy pieniądze za nadwykonania. W wielu zakresach mamy wykonane 100 procent zabiegów - _ powiedział.

To są bardzo ciężkie choroby, chorzy reumatycznie bardzo cierpią i żyją krócej, dlatego nie można im odmówić leczenia - mówi dyrektor Włodarczyk. _ - To jest grupa pacjentów, której nie możemy odmówić. Pochodzą z całego kraju, a ich przypadłości są bardzo skomplikowane - _powiedział Włodarczyk.

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie ograniczyło wczoraj przyjęcia do czterech klinik. Powodem jest niepłacenie nadwykonań przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezes NFZ: Pacjenci powinni dopłacać za leczenie Agnieszka Pachciarz ujawnia, co czeka kierowaną przez nią instytucję.
Słynny polski szpital ma wielkie problemy Centrum Zdrowia Dziecka - z powodu braku pieniędzy - ogranicza planowe przyjęcia pacjentów do czterech klinik.
Wielka dziura w budżecie NFZ. Przez pomyłkę Andrzej Troszyński, rzecznik NFZ uspokaja, że łączne rezerwy funduszu przekraczają miliard złotych.
Tagi: kliniki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz