Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kluza jedzie do Irlandii w sprawie przejęcia BZ WBK

0
Podziel się

Szef KNF: nie chcemy nikogo promować, ani dyskryminować.

Kluza jedzie do Irlandii w sprawie przejęcia BZ WBK
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDyDezoB

Przewodniczący KNF Stanisław Kluza powiedział, że wpływ ewentualnego przejęcia BZ WBK przez PKO BP na sektor bankowy będzie można ocenić w momencie, gdy będą znane szczegóły transakcji, przede wszystkim - jej finansowanie.

Szef Komisji Nadzoru Finansowego podkreślił, że KNF będzie zwracała uwagę na zapewnienie bezpieczeństwa i stabilności zarządzania BZ WBK po jego przejęciu. Dodał, że Komisja nie chce nikogo promować, ani dyskryminować. _ Będą jednak ważne kryteria związane ze stabilnością i bezpieczeństwem sektora bankowego _ - podkreślił Kluza.

_ - Jest przygotowywana wizyta przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego wraz z przedstawicielem Nadzoru Bankowego w irlandzkim banku centralnym oraz irlandzkim Nadzorze Bankowym. Mają być omawiane potencjalne procedury o charakterze prawnym i ostrożnościowym, które miałyby zabezpieczyć AIB przed nieudaną sprzedażą BZ WBK _ - powiedziało źródło zbliżone do transakcji.

bDyDezoD

Irlandzka grupa AIB planuje sprzedaż swojego pakietu 70 proc. BZ WBK, a także pakietów w USA. Bank musi pozyskać 7,4 mld euro. Oferty wstępne na zakup pakietu 70 proc. akcji BZ WBK można składać do końca czerwca.
Szef KNF nie potwierdził, ale też nie zaprzeczył, że ma dojść do wizyty w irlandzkim banku centralnym oraz irlandzkim Nadzorze Bankowym. _ Nie komentujemy działań nadzorczych, podejmowanych wobec indywidualnych podmiotów _ - powiedział Kluza.

Z kolei prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło poinformował, że bank chce być liderem polskiej bankowości i uznaje za słuszne wszelkie działania akcjonariuszy, które wspierają zarząd w realizacji tego celu.

bDyDezoJ
bDyDezpe
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)