Notowania

po
09.06.2011 11:30

Kluzik-Rostkowska w PO. To już przesądzone?

Była szefowa PJN ma pojawić się na konwencji Platformy Obywatelskiej. Z partią pożegnał się dziś poseł Filip Libicki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Była szefowa PJN Joanna Kluzik Rostkowska pojawi się na sobotniej konwencji Platformy Obywatelskiej w Gdańsku. Taką informacje podało Radio Zet.

Kluzik Rostkowska, nie wystąpi podczas konwencji a tylko będzie gościem. Na sobotnim kongresie PJN Kluzik-Rostkowska zrezygnowała z kandydowania na szefa partii. Zapowiedziała też, że złoży wszystkie inne funkcje, ponieważ jej koncepcja partii została odrzucona, a ona sama nie będzie prowadzić polityki, z którą się nie zgadza.

Na nowego prezesa wybrano europosła Pawła Kowala. Nowy szef partii chciał, by pozostała szefową klubu, ale Kluzik-Rostkowska odmówiła. Stanowisko dostał ostatecznie Paweł Poncyljusz.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/141/t139405.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/kluzik-rostkowska;nie;slyszalam;zaproszenia;do;po,80,0,845648.html) Kluzik-Rostkowska: Nie słyszałam zaproszenia do PO

Poseł Filip Libicki, zwolennik _ kordonu sanitarnego _ wokół PiS odszedł z PJN.
Poseł zapowiadał rezygnację od czasu zmiany kierownictwa partii.

Poseł Libicki uzależniał swoje pozostanie w PJN od gwarancji, że partia nie zmierza do PiS. Dowodem miało być między innymi poparcie przez klub projektu nowelizacji ustawy o nadawcach społecznych, zwanego _ Lex Rydzyk _. Miał się zdecydować do końca tygodnia.

Dzisiaj uznał jednak, że sprawy zmierzają w przeciwnym do oczekiwanego przez niego kierunku. Jedną z przesłanek miały być doniesienia o powrocie Adama Bielana do PJN, drugą zmiana stanowiska partii w sprawie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. Doniesienia o Bielanie już wczoraj zdementował prezes PJN Paweł Kowal.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/53/t141621.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pjn;w;rozsypce;libicki;odchodzi,116,0,847988.html) PJN w rozsypce? Libicki odchodzi Poseł Filip Libicki, zwolennik kordonu sanitarnego wokół PiS odchodzi z PJN.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/210/t139986.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tomczykiewicz;zaprasza;kluzik-rostkowska;do;po,136,0,846216.html) Tomczykiewicz zaprasza Kluzik-Rostkowską do PO Szef klubu Platformy Obywatelskiej podkreśla, że listy wyborcze są już gotowe, ale dla znanego polityka zawsze znajdzie się miejsce.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/147/t141203.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pjn;tonie;politycy;uciekna;do;innych;partii,73,0,845129.html) PJN tonie. Politycy uciekną do innych partii Tak uważają politycy największych polskich partii po tym jak Paweł Kowal zastąpił na stanowisku szefa ugrupowania Joannę Kluzik-Rostkowską.
Tagi: po, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz