Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Koalicja PO-PSL będzie musiała zająć się KRUS-em

0
Podziel się:

Koalicja PO-PSL będzie musiała do lutego zająć się reformą KRUS.

Koalicja PO-PSL będzie musiała zająć się KRUS-em
(Joyfull/Dreamstime)

Koalicja PO - PSL będzie musiała do lutego zająć się reformą KRUS. Zgodnie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, opłacanie rolnikom składki zdrowotnej z budżetu państwa jest niezgodne z Konstytucją.

Rzecznik PSL Krzysztof Kosiński powiedział IAR, że ludowcy chcą, by podstawą wymiaru składki zdrowotnej był podatek rolny: - _ Nie mówimy tutaj o żadnej likwidacji KRUS-u. _

POSŁUCHAJ KRZYSZTOFA KOSIŃSKIEGO:

Posłanka Małgorzata Kidawa-Błońska z PO mówi, ze rozwiązanie sprawy KRUS będzie próbą dla koalicji. Niewykluczone - dodaje posłanka Platformy, że potrzebne będzie wsparcie innych ugrupowań: - _ O tym, że trzeba zrobić reformę KRUS, wiedziały oba ugrupowania. _

POSŁUCHAJ MAŁGORZATY KIDAWY-BŁOŃSKIEJ:

W tej chwili każdy rolnik, który ma co najmniej 1 ha gruntów, ubezpieczany jest przez KRUS. Pieniądze na ten cel przekazuje Skarb Państwa. Trybunał uznał, że składki ubezpieczeniowe za rolników jakie płaci budżet, niezależnie od statusu majątkowego rolnika są niezgodne z ustawą zasadniczą.

Kulisy tworzenia rządu w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t160608.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/scenariusze;po;koalicja;z;psl;a;moze;sld,154,0,932762.html) Tusk: Wracaj do rządu. Schetyna: Nic z tego PO liczy się z tym, że nie wystarczy jej głosów, by rządzić tylko z PSL. Jako plan B zakłada wyciąganie pojedynczych posłów z innych klubów, przede wszystkim z SLD.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/t97438.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/reforma;krus;ludowcy;maja;na;nia;pomysl,155,0,860571.html) Reforma KRUS. Ludowcy mają na nią pomysł Waldemar Pawlak proponuje zryczałtowaną składkę, a w zamian wypłatę podstawowej emerytury.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)