Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ubój rytualny w polsce
13.07.2013 12:55

Koalicja PO-PSL. Co podzieliło polityków?

Została złamana ważna zasada w koalicji i to stawia pod znakiem zapytania wyniki przyszłych głosowań - twierdzi Jarosław Kalinowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Przyszłość koalicji na razie nie jest zagrożona, choć przynajmniej część opozycji chciałaby inaczej. Pytania o współpracę PO z PSL pojawiły się po wczorajszym głosowaniu w sprawie uboju rytualnego. *

Część polityków Platformy zagłosowała przeciwko rządowemu projektowi dopuszczającemu możliwość zabijania zwierząt bez ich ogłuszania. To nie spodobało się Ludowcom.
Andrzej Halicki z PO rozpadu koalicji się jednak nie spodziewa. Jego zdaniem jest wiele tematów, które dzielą partie rządzące, dlatego ich politycy są członkami różnych partii.

Okazuje się, że także członkowie Platformy mają w tej sprawie różne poglądy. Jarosław Kalinowski z PSL mówi, że została złamana ważna zasada w koalicji i to stawia pod znakiem zapytania wyniki przyszłych głosowań. - _ Wczorajsze głosowanie pokazało, że jest w koalicji problem _ - dodał. Według Kalinowskiego, jeśli nie ma pewności, że projekt rządowy zostanie przez posłów przyjęty, to nie powinien być głosowany.

Poważny zgrzyt w koalicji widzi Arkadiusz Mularczyk z Solidarnej Polski, który spodziewa się, że za jakiś czas PSL odegra się na PO. Jednak Witold Waszczykowski z PiS uważa, że pomimo zgrzytów, PO i PSL nie zdecydują się na otwarty konflikt. Poseł ocenia, że partie są zbyt przywiązane do władzy i korzyści, jakie ona daje.

Z kolei Wojciech Olejniczak podkreśla, że wynik głosowania w sprawie uboju rytualnego pokazuje rzeczywisty układ sił w koalicji. Polityk SLD ocenia, że obserwujemy koalicję jednostronną, polegającą na podporządkowaniu Ludowców silniejszemu partnerowi.

Zwolennicy uboju rytualnego nie składają broni. Planują szeroko zakrojoną akcję informacyjną. Chcą też publikować w gazetach zdjęcia posłów, którzy zagłosowali przeciwko możliwości zabijania zwierząt bez ich ogłuszania.

Czytaj więcej o tej sprawie w Money.pl
Źydzi będą musieli przejść na wegetarianizm? _ Zakaz uboju rytualnego godzi w podstawowe prawa Żydów i muzułmanów - _ deklarują przedstawiciele gmin żydowskich.
PO bez dyscypliny w głosowaniu ws. uboju Ponad 30 posłów PO chce głosować przeciwko temu projektowi.
Odważna deklaracja marszałek Sejmu Marszałek Sejmu Ewa Kopacz zadeklarowała, że zagłosuje przeciwko rządowemu projektowi w sprawie uboju rytualnego.
Tagi: ubój rytualny w polsce, ubój rytualny, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz