Notowania

koalicja po-psl
19.07.2012 15:59

Koalicja PO-PSL się nie rozpadnie. Tak uważa Miller

Szef SLD uważa, że w dzisiejszej sytuacji prawdopodobieństwo przedterminowych wyborów parlamentarnych jest żadne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Leszek Miller uważa, że zawirowania wokół resortu rolnictwa nie grożą rozpadem koalicji PO-PSL. Według szefa SLD, obecnie również prawdopodobieństwo przedterminowych wyborów jest _ żadne _, a sytuacja mogłaby się zmienić jedynie gdyby doszło do niepokojów społecznych na tle kryzysu gospodarczego.

Miller ocenił na briefingu prasowym w Lęborku, że obecna sytuacja związana z resortem rolnictwa, po tym jak do dymisji podał się szef ministerstwa Marek Sawicki (PSL) nie grozi rozpadem koalicji. _ - Mimo tego, co się stało zarówno jeden, jak i drugi koalicjant ma polityczne interesy, które są silniejsze niż zawirowania wewnątrz koalicji _ - stwierdził.

Szef SLD uważa też, że w dzisiejszej sytuacji prawdopodobieństwo przedterminowych wyborów parlamentarnych jest _ żadne _.

_ - Chyba, że jesienią wejdziemy w taki okres kryzysu gospodarczego - o czym wspominał premier Tusk - który spowoduje masowe wystąpienia uliczne i masowe niezadowolenie. Wtedy każda koalicja może się zachwiać i ta również. Ale jeżeli tego rodzaju zjawisk nie będzie, to kadencja będzie trwała pełne cztery lata _ - ocenił szef SLD.

Komentując zapowiedź klubu Ruchu Palikota złożenia wniosku o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska w związku z tzw. aferą taśmową w PSL Miller powiedział, że politycy SLD są _ zainteresowani udziałem w przedsięwzięciach poważnych, a nie w happeningach, które oprócz wątpliwej wartości propagandowej, nic nie wnoszą _.

Miller jako dobry ocenił pomysł premiera dotyczący zmian zasad obsady spółek Skarbu Państwa, tak by decydował o niej neutralny i wyjęty spod sfery partyjnej polityki komitet nominacyjny. _ - Ale to przecież może być też konkurs, który będzie nadzorowany przez przedstawicieli różnych ugrupowań politycznych _ - zauważył szef Sojuszu.

_ - Jeśli premier patrzy na PSL w kontekście znanych wydarzeń, to musi również popatrzeć na swoje środowisko, bo kilkanaście dni temu Aleksander Grad, były minister w rządzie Donalda Tuska złożył mandat i poinformował, że obejmie ważne stanowisko w spółce, która będzie rozwijać w Polsce elektrownię atomową. I objął tę funkcję bez żadnego konkursu, bez żadnej procedury. Rozumiem, że objął tylko dlatego, że jest kolegą partyjnym premiera. Więc wiarygodność takich oświadczeń jest wątpliwa dopóki sytuacja nie zmieni się w bezpośrednim otoczeniu premiera _ - ocenił Miller.

Polityczną burzę wywołała ujawniona przez _ Puls Biznesu _ rozmowa szefa kółek rolniczych Władysława Serafina z byłym prezesem Agencji Rynku Rolnego Władysławem Łukasikiem na temat możliwych nieprawidłowości w spółkach związanych z resortem rolnictwa.

Przywołany w niej został również minister rolnictwa Marek Sawicki, m.in. w kontekście sprawy o przekroczenie uprawnień przez dwóch byłych prezesów ARR, w tym Łukasika, przy zatrudnianiu i zwalnianiu pracowników. Pokłosiem całej sprawy jest złożenie dymisji przez Sawickiego z funkcji ministra rolnictwa.

Miller powtórzył dzisiaj przedstawianą przez polityków SLD opinię, że nowym ministrem rolnictwa nie powinien być przedstawiciel PSL. Jego zdaniem, _ premier może oczywiście przez pewien czas pełnić obowiązki ministra rolnictwa, ale przede wszystkim powinien znaleźć kandydata, który daje gwarancję, że oczyści tę stajnię Augiasza _.

Czytaj więcej w Money.pl
Donald Tusk zaciera ręce, oto powody Znamy wyniki najnowszego sondażu poparcia dla partii. Zobacz, dlaczego Janusz Palikot się martwi, a Zbigniew Ziobro może się cieszyć.
To stąd biorą się takie pomysły prezesa PiS Jan Płaskoń pisze o spisku w łonie opozycji. Wszystko przez...
Szef doradców premiera dla Money.pl: Niektórzy będą nas jeszcze całować po rękach Co ze złotym i co czeka nas po upadku Grecji? Na te i wiele innych pytań odpowiada Jan Krzysztof Bielecki, uczestnik Wrocław Global Forum, któremu patronuje Money.pl.
Tagi: koalicja po-psl, donald tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz