Notowania

strajk na kolei
18.07.2011 11:45

Kolejarze negocjują podwyżki. Będzie strajk?

Za zorganizowaniem strajku opowiedziała się w referendum zdecydowana większość związkowców Przewozów Regionalnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pkp.pl)

*Ważą się losy strajku generalnego na kolei. Za zorganizowaniem strajku opowiedziała się w referendum zdecydowana większość związkowców Przewozów Regionalnych. *

Związkowcy chcą 280 zł podwyżki. Przewozy Regionalne są gotowe dać maksimum 130 zł i to nie od razu. Obie strony zasiądą dziś o 14.00 do negocjacji.

Przewodniczący Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych Leszek Miętek podkreśla, że od tych rozmów bardzo wiele zależy. -_ Albo podpiszemy porozumienie z zarządem, albo protokół rozbieżności, który będzie podstawą do rozpoczęcia strajku _ - mówi.

Rano z przedstawicielami kolejarzy spotkał się minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. Jak mówi Leszek Miętek, minister zobowiązał się zorganizować spotkania z marszałkami wojewódzw, bo to oni - zdaniem związkowców - ponoszą dużą odpowiedzialność za sytuację w spółce. - _ Oczekujemy, że marszałkowie stworzą wspólną strategię rozwoju tej firmy i ta firma stanie na nogi. Póki co oni zachowują się jak ojcowie z patologicznej rodziny _ - podkreśla związkowiec.

POSŁUCHAJ PRZEDSTAWICIELA ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH:

Związkowcy rozważają nawet złożenie zawiadomień do prokuratury na marszałków niektórych województw, szczególnie marszałka województwa śląskiego.
5 lipca kolejarze zorganizowali strajk ostrzegawczy. Na 2 godziny w całym kraju stanęły niemal wszystkie pociągi Przewozów Regionalnych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/57/t149049.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bez;podwyzek;bedzie;strajk;referendum,230,0,870630.html) Bez podwyżek będzie strajk? Referendum Rozpoczęło się referendum strajkowe w Przewozach Regionalnych - największym polskim kolejowym przewoźniku pasażerskim.
[ ( http://static1.money.pl/i/nieruchomosci/o/artykuly/229/tn_1889.JPG ) ] (http://dom.money.pl/wiadomosci/inwestycje/artykul/budowa;szybkiej;kolei;bedzie;kosztowac;18;mld;zl,231,0,872679.html) Budowa szybkiej kolei będzie kosztować 18 mld zł Na ok. 18 miliardów złotych oszacowano budowę szybkiej kolei na trasie: Warszawa - Łódź - Poznań -...
Tagi: strajk na kolei, kolej, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz