Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koleje Mazowieckie skarżą się na remonty

0
Podziel się:

Polskie Linie Kolejowe nie zmieniły rozkładu na trasie z Warszawy do Łodzi. Dla przewoźników i pasażerów oznacza to...

Koleje Mazowieckie skarżą się na remonty
(Stanislaw Kowalczuk/East News)
bESiKuNx

Rozkład jazdy na kolei po staremu, przewoźnicy są wściekli. Mimo wcześniejszych zapowiedzi, Polskie Linie Kolejowe nie zmieniły dziś rozkładu na trasie z Warszawy do Łodzi. Dla przewoźników i pasażerów oznacza to utrzymanie utrudnień i dużych ograniczeń w ruchu pociągów. Na trasie trwa remont torów i sieci.

Najgłośniej przeciwko złej organizacji ruchu podczas tych prac protestują Koleje Mazowieckie. Rzeczniczka przewoźnika Donata Nowakowska mówi, że codzienne awarie, powodują przestoje i opóźnienia.

Pasażerowie najbardziej skarżą się na niepunktualność w czasie porannego szczytu. Osoby, które korzystają z kolejowego połączenia na tej trasie, nierzadko spóźniają się do pracy. Przyczyną zakłóceń jest najczęściej awaria zasilania w sieci trakcyjnej. Nierzadko awarie powodują pracownicy firm remontujących trasę.

bESiKuNz

W zeszłym roku na tej trasie Koleje Mazowieckie przewiozły 60 milionów pasażerów. Przeciągające się prace remontowe powodują systematyczny spadek tej liczby. Dlatego przewoźnik chciał obniżyć ceny biletów. Zarząd firmy zwrócił się do PLK o obniżenie stawek za dostęp do torów. Niższe stawki umożliwiłyby obniżenie opłat za przejazd. Jednak Polskie Linie Kolejowe nie zgodziły się na obniżenie stawek. Ceny biletów także się nie zmienią.

Nowy rozkład jazdy ma być wprowadzony 31 sierpnia, a zakończenie remontu linii z Warszawy do Łodzi jest planowane na przyszły rok.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolej uczy się na błędach. Co się zmieni? Prezes PKP PLK przekonuje, że spółka jest lepiej przygotowana na wykorzystanie nowych funduszy UE.
Koleją szybko jak po autostradzie? Nowy plan Trzeba liczyć się z utrudnieniami, bo na czas remontów wiele linii zostanie zamkniętych.
Rząd zmienił plan inwestycji o 2,5 mld zł Do istniejącego programu przebudowy kolei, zostanie dodana między innymi naprawa kilku ważnych szlaków.
bESiKuOa
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)