Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koleje Mazowieckie zagrażają życiu pasażerów

0
Podziel się:

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego nałożył na Koleje Mazowieckie 435 tys. 835 zł kary.

Koleje Mazowieckie zagrażają życiu pasażerów
(Stanislaw Kowalczuk/East News)
bETplEqJ

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego nałożył na Koleje Mazowieckie 435 tys. 835 zł kary za naruszenie zasad bezpieczeństwa pasażerów - poinformował Urząd na swojej stronie internetowej. Chodzi o jazdę pociągów z otwartymi drzwiami bocznymi.

- _ W toku postępowania Prezes UTK ustalił, że spółka nie zapewnia właściwego utrzymania pojazdów i eksploatuje pojazdy niespełniające wymagań bezpieczeństwa. Eksploatacja pojazdów kolejowych przeznaczonych do przewozu osób z niesprawnymi urządzeniami zapewniającymi bezpieczeństwo pasażerów, w tym tak elementarnych jak układ automatycznego zamykania drzwi bocznych, bezpośrednio zagraża bezpieczeństwu ruchu kolejowego oraz zdrowiu i życiu pasażerów _ - wskazano komunikacie UTK.

Dodano, że niedopuszczalna jest sytuacja, w której pasażerowie w zatłoczonym pociągu, podróżują przy otwartych drzwiach.

bETplEqL
Czytaj więcej w Money.pl
Awaria na kolei. Pociągi omijają przystanki - _ Tory podmiejskie zostały całkowicie wyłączone z ruchu _ - poinformowała rzeczniczka przewoźnika.
Strajk na kolei. Dziś referendum w Przewozach Regionalnych Związki zawodowe oczekują podjęcia przez zarząd spółki rokowań sporu zbiorowego, a jeżeli to nie nastąpi, to od 14 sierpnia będą miały prawo podjąć strajk.
Zerwana trakcja. Utrudnienia na kolei Przyczyną awarii było obniżenie sieci trakcyjnej. Wjechał w nią pociąg relacji Hel-Kraków, co było bezpośrednią przyczyną awarii. Pociąg trzeba było więc wyplątać z zerwanej sieci, a później odholować lokomotywą spalinową.
bETplErm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)