Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejna fala strajków paraliżuję Grecję

0
Podziel się:

Protest kontrolerów lotniczych utrudnił ruch na lotnisku w Atenach.

Kolejna fala strajków paraliżuję Grecję
(luisvilla/CC/Flickr)

Trwający od weekendu strajk greckich kontrolerów lotniczych utrudnił w poniedziałek ruch na lotnisku w Atenach. Od dziś strajkują też właściciele cystern dostarczający paliwo do portów lotniczych i stacji benzynowych.

Strajk doprowadził do opóźnienia rano odlotu 42 samolotów, lecz według pracowników ateńskiego lotniska po południu sytuacja może się pogorszyć. W niedzielę na 294 odloty trzy anulowano, a 186 było opóźnionych.

W czasie strajku wykonywane są jedynie prace w _ minimalnym zakresie _. Sąd uznał, że strajk jest _ nadużyciem i jest nielegalny _.

Kontrolerzy protestują przeciwko reformie lotnictwa cywilnego, która ma doprowadzić do jego większej konkurencyjności. Domagają się większego zatrudnienia i płacenia za nadgodziny.

Z kolei związek właścicieli ciężarówek i cystern ogłosił w poniedziałek bezterminowy strajk na znak protestu przeciwko planowanej liberalizacji dostępu do usług transportowych. Przed stacjami benzynowymi w kraju zaczynają się tworzyć kolejki samochodów.

Turystyczne biura podróży skarżą się, że strajki w pełni sezonu turystycznego podkopują przemysł turystyczny, główne źródło dochodów pogrążonego w kryzysie kraju.

wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)