Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kolejna podwyżka stóp w środę?

0
Podziel się

W środę Rada Polityki Pieniężnej zadecyduje, czy podnieść stopy procentowe. Wiele wskazuje na to, że nie unikniemy podwyżki.

Kolejna podwyżka stóp w środę?
(PAP/Przemek Wierzchowski)
bDAbRXOZ

"Gazeta Wyborcza" pisze o stanie polskiej gospodarki: firmy nie narzekają na brak klientów, mogą mieć jednak problem ze znalezieniem pracowników, będą więc musiały podnieść pensje.

To z kolei spowoduje wzrost cen, jednak ze względu na rosnące zarobki łatwiej nam będzie je zaakceptować.

Wyborcza zauważa, że z wypowiedzi członków RPP m.in.: Haliny Wasilewskiej-Trenkner i Mariana Nogi (na zdjęciu) wynika, iż większość z nich jest za podniesieniem stóp procentowych, pytanie tylko, o ile i kiedy.

bDAbRXPb

Rada Polityki Pieniężnej ma już do dyspozycji wstępne dane GUS-u na temat dynamiki inwestycji w pierwszym półroczu. Wynika z nich, że wciąż spada poziom bezrobocia, który wyniósł w lipcu 12,2 proc. Rosną także pensje pracowników, a co za tym idzie sprzedaż detaliczna. Szczególnie chętnie kupujemy dobra nie zaliczane do przedmiotów pierwszej potrzeby, takie jak samochody czy sprzęt RTV i AGD.

Analitycy zwracają także uwagę na wzrost BKB, który w drugim kwartale wyniesie około 6 procent. Będzie on spowodowany między innymi przez ciepłą zimę i boom w budownictwie. Więcej na ten temat w Gazecie Wyborczej.

bDAbRXPC
KOMENTARZE
(0)