Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kółka Rolnicze bronią KRUS

0
Podziel się:

Rolnikom nie podoba się pomysł, by Trybunał Konstytucyjny zbadał zasady działania ich ubezpieczalni.

Kółka Rolnicze bronią KRUS
(PAP/EPA)

Rolnicy zrzeszeni w Kółkach Rolniczych protestują przeciwko projektowi zaskarżenia przez Business Centre Club do Trybunału Konstytucyjnego zasad funkcjonowania Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Według Władysława Serafina, prezesa Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych, system KRUS jest prawidłowy, a działanie Business Centre Club mają odwracać uwagę od problemów firm należących do przedsiębiorców zrzeszonych w tej organizacji. Jak powiedział Władysław Serafin, _ Liderzy BCC są udziałowcami upadających banków, które niedługo będą sięgnąć po pomoc do kieszeni podatników - biednych ludzi _.

Prezes Kółek Rolniczych uważa, że polskie rolnictwo przeżywa kryzys i potrzebuje wsparcia, bo koszty produkcji rolnej są nieproporcjonalnie wysokie w stosunku do zysków rolników. Władysław Serafin mówi, że dotychczasowe rozmowy rolniczych związków z rządem nie przyniosły rezultatów, więc jeśli sytuacja na wsi się nie poprawi, a rząd nie zrezygnuje z projektów zmian w KRUS-ie, rolnicy mogą zastrajkować.

Według Business Centre Club, obecne zasady finansowania Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego łamią konstytucyjną zasadę równości obywateli. Dlatego, według Business Centre Club, sprawę powinien zbadać Trybunał Konstytucyjny.

emerytury
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)