Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
stocznia
07.08.2008 13:04

Komisja Europejska zawyża wartość pomocy dla stoczni?

Gdańska stocznia dostała 32 a nie 750 milionów złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

*Z dokumentów, do których dotarło Polskie Radio Gdańsk wynika, że pomoc publiczna udzielona gdańskiej stoczni po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej wyniosła znacznie mniej niż 750 milionów złotych. *

Taką właśnie kwotę podaje Komisja Europejska oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Tymczasem w tabelach przesłanych do Komisji Europejskiej i dotyczących pomocy udzielonej do końca czerwca zeszłego roku pomoc tę wyliczono na 32 miliony.

Zdaniem związkowców nie jest możliwe, by w ciągu roku suma ta mogła wzrosnąć do 750 milionów. Od dawna mówią, że kwota jest zawyżona. Teraz - jak mówi przewodniczący stoczniowej Solidarności Roman Gałęzewski - jest dowód, że mieli rację.

Na początku czerwca związkowcy z gdańskiej stoczni sprawę zgłosili prokuraturze, by to ona wyjaśniła w jaki sposób naliczona kwotę pomocy publicznej dla zakładu. Sprawę bada w tej chwili prokuratura w Warszawie.

Gdańska stocznia będzie musiała zwrócić otrzymaną pomoc publiczną - jeśli Komisja Europejska odrzuci program restrukturyzacji zakładu. Decyzja dotycząca wszystkich stoczni zapaść ma 12. września.

Tagi: stocznia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz