Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Komorowski o gazie: Sprawdzimy intencje Ukrainy

0
Podziel się

Polska chce kupić gaz od Niemców. Ale jest on w Rosji.

Komorowski o gazie: Sprawdzimy intencje Ukrainy
(Christian Lagereek.<br> Fahraeus/Dreamstime.com)
bEgxDWTF

Bronisław Komorowski liczy na to, że Ukraina zgodzi się na przetransportowanie z Rosji do Polski gazu, który jest w posiadaniu firmy Ruhrgas.

Polska wstępnie porozumiała się z niemiecką spółką na temat zakupu gazu, który posiada ona na terytorium Rosji.

Po spotkaniu z Wiktorem Janukowyczem w Jałcie Bronisław Komorowski powiedział, że Polska liczy na wyjście naprzeciw naszym oczekiwaniom. Jego zdaniem, decyzja Kijowa w sprawie gazu będzie testem dla przyszłej współpracy z Polską.

bEgxDWTH

POSŁUCHAJ PREZYDENTA KOMOROWSKIEGO:

Według nieoficjalnych doniesień, Ukraina jest niechętna tranzytowi, z obawy przed reakcją Gazpromu. Na pytanie o przyczyny niechęci Wiktor Janukowycz nie odpowiedział wprost. Zaznaczył jednak, że Kijów generalnie wypełnia swoje zobowiązania tranzytowe co do gazu.

Prezydent Ukrainy zaproponował też Polsce udział w modernizacji rurociągów ukraińskich. Zdaniem Janukowycza, pozwoliłoby to naszemu krajowi uzyskać dostęp do tamtejszej sieci przesyłowej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t22230.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/surowce/wiadomosci/artykul/od;dzis;placimy;wiecej;za;gaz,68,0,684868.html) Od dziś płacimy więcej za gaz Rachunki osób, które używają gazu tylko do gotowania, wzrosną średnio o 60 groszy miesięcznie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t111361.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/pgnig;nie;planuje;polaczenia;z;nord;stream,172,0,684460.html) PGNiG nie planuje połączenia z Nord Stream Spółka planuje natomiast połączenie polskiego systemu gazowego z europejskim.
bEgxDWUi
KOMENTARZE
(0)