Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Komorowski: Polska to nie parapaństwo

0
Podziel się:

Prezydent odnosząc się do afery Amber Gold podkreśla, że zawiedli w tej sprawie ludzie i konkretne instytucje.

Komorowski: Polska to nie parapaństwo
(prezydent.pl/GFDL)

Nie mamy kryzysu państwa - zapewnia prezydent w rozmowie z _ Gazetą Wyborczą _. Bronisław Komorowski odnosząc się do afery Amber Gold podkreśla, że zawiedli w tej sprawie ludzie i konkretne instytucje.

Prezydent mówi też, że ma kłopot ze sprawą Roberta Frycza, twórcy strony antykomor.pl, który został skazany na 15 miesięcy prac społecznych. _ Nie widziałem tego pana na oczy i specjalnie o tym nie marzę. Sprawa nie jest efektem inicjatywy mojej lub Kancelarii Prezydenta. Nie mnie oceniać, czy sąd wymierzył karę adekwatną _ - mówi Bronisław Komorowski.

Dodaje, że ponieważ autor serwisu antykomor. pl zapowiedział publicznie, że będzie się odwoływał od wyroku, więc na razie jest zdecydowanie zbyt wcześnie, by mówić o kwestii ewentualnego ułaskawienia.

W wywiadzie dla _ Gazety Wyborczej _ prezydent przyznaje, że w znacznej mierze podziela opinię Donalda Tuska, iż obecnie polska polityka przypomina polowanie. _ To groźne, bo w dzisiejszej polityce w niewielu przypadkach widać chęć rozwiązywania problemów i szukania lepszych mechanizmów, a bardzo często szuka się okazji, jak każdą sprawę wykorzystać przeciwko konkurencji politycznej w roli politycznej maczugi. Polityka to walka o władzę i to jest do pewnego stopnia nieuniknione, ale gdzieś dramatycznie zatraciliśmy proporcje _ - mówi Bronisław Komorowski _ Gazecie Wyborczej _.

Czytaj więcej w Money.pl
Gowin w ogniu krytyki. "Nieprzyzwoite słowa" SLD jest wściekłe, a PiS i Solidarna Polska twierdzą, że minister Jarosław Gowin nie powinien przepraszać za swoją emocjonalną wypowiedź.
Gowin za tydzień przedstawi ważną informację Na przyszły piątek zaplanowane jest posiedzenie sejmowej komisji sprawiedliwości, na którym minister Jarosław Gowin ma przedstawić informację w sprawie nadzoru administracyjnego nad sądownictwem w Polsce.
Zaskakujące zdanie PiS o ministrze z PO Polityce PiS namawiają Gowina do poparcia ich wniosku o powołanie sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)