Notowania

komorowski
23.09.2011 07:11

Komorowski: UE wyjdzie z kryzysu wzmocniona

Polska gospodarka jako jedyna w UE utrzymała dodatnią stopę wzrostu. Było to możliwe dzięki pracy i przedsiębiorczości Polaków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Jakubowski)

*Prezydent Bronisław Komorowski przekonywał wczoraj w Nowym Jorku, że UE wyjdzie wzmocniona z kryzysu finansowego. *

_ - Przemawiam w imieniu kraju, który w ciągu ostatnich kilkunastu lat stał się symbolem dobrej zmiany, która wymagała odwagi i wiele trudu _ - podkreślił Komorowski na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Jak mówił, dzięki głębokim przemianom gospodarczym i politycznym, Polska stała się krajem _ stabilnej demokracji i dynamicznie rozwijającej się gospodarki _.

_ - Polska gospodarka jako jedyna w UE utrzymała dodatnią stopę wzrostu w okresie kryzysu finansowego od 2008 _ - zwrócił uwagę prezydent Polski, dodając, że było to możliwe _ dzięki pracy i przedsiębiorczości Polaków, dzięki odwadze w podejmowaniu trudnych decyzji przez kolejne rządy _.

Komorowski wyraził jednocześnie przekonanie, że obecne trudności finansowe części państw UE _ nie tylko zostaną przezwyciężone, ale że UE wyjdzie z tego kryzysu wzmocniona _. _ _

_ - Polska sprawując prezydencję w Radzie UE nie będzie szczędzić wysiłków, aby Europa pozostała zaangażowana w sprawy globalne, aby na Europę można było liczyć, tak jak do tej pory. Solidarność Europy ze światem, jej otwartość pozostanie naszą cechą szczególną _ - zapewniał.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t110654.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/obama;swiat;niemrawo;wychodzi;z;kryzysu,233,0,917993.html) Świat niemrawo wychodzi z kryzysu. Obama... Prezydent USA wezwał światowych przywódców do podjęcia zdecydowanych kroków w walce z kryzysem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/198/t156358.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/surowce/wiadomosci/artykul/komorowski;dzieki;gazowi;lupkowemu;mozemy;byc;potega,22,0,914198.html) Komorowski: Dzięki gazowi łupkowemu możemy być potęgą Polska jest krajem, w którym poszukiwania gazu z łupków są najbardziej zaawansowane we Europie - uważa prezydent.
Tagi: komorowski, onz, przemówienie, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz