Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Komorowski: Wolny wybór w sprawie OFE

0
Podziel się:

W ludzkich odczuciach jest poczucie, że są poniekąd właścicielami tych pieniędzy.

Komorowski: Wolny wybór w sprawie OFE
(eecpoland.eu)

Prezydent Bronisław Komorowski we _ Faktach po Faktach _ w TVN24 pytany o rozwiązania dot. przyszłości Otwartych Funduszy Emerytalnych:

_ - Te sprawy będą się decydowały w polskim Sejmie, a nie w Kancelarii Prezydenta. Bo jak słyszę, cały parlament jest zainteresowany głęboko zmianą w systemie. To po pierwsze. _

_ - Po drugie, można rozmawiać o wstępnym raporcie ministra pracy, który dał wstępne sugestie co do możliwych kierunków rozwiązania problemu. To trzy projekty, z których ja jestem przekonany, że będzie czwarty. I bardzo bym sobie tego życzył, bo na przykład to, na co ja chcę zwrócić uwagę, to gdy ktoś daje możliwość wyboru, to powinien to być wybór rzeczywisty, a nie tylko prawo do decyzji, ale świadomy wybór: wybieram taką ścieżkę albo inną, bez żadnych dopalaczy, że coś jest przymuszane albo zakręcane. To powinna być rzeczywista decyzja ludzi. - Tym bardziej, że - (...) nie wynika to z przepisu prawa - ale ogromna część obywateli polskich uznała kilkanaście lat temu, że czują się właścicielami tych pieniędzy, aczkolwiek tak nie jest z punktu widzenia prawa. Trzeba uszanować obywatela w stopniu maksymalnym, który taką ma wizję. _

_ - W ludzkich odczuciach, szczególnie tych młodszych Polaków, którzy tylko w systemie OFE funkcjonowali, jest poczucie, że są poniekąd właścicielami tych pieniędzy, podczas gdy z punktu widzenia prawa tak nie jest. Ale takie wrażenia zostało zbudowane i ono też stanowi pewną wartość, więc ja dlatego konsekwentnie opowiadam się za prawem wyboru, a nie tylko prawem do decydowania _.

Czytaj więcej w Money.pl
Jest reakcja prezydenta na debatę o OFE Bronisław Komorowski dodał, że obok kwestii systemu emerytalnego, trzeba szukać też innych rozwiązań problemu starzejącego się społeczeństwa.
Komorowski o OFE. "Będę zadawał pytania" Prezydent Bronisław Komorowski jest zdania, że zmiany w systemie emerytalnym należy wprowadzać bardzo ostrożnie.
Prezydent zdradza kiedy przyjmiemy euro Prezydent Bronisław Komorowski zwołał na 26 lutego posiedzenie Rady Gabinetowej. Tematem posiedzenia będą działania służące spełnieniu kryteriów wejścia Polski do strefy euro.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)