Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
29.06.2014 07:50

Kompromitacja Rosjan. Rakieta nie poleci

Ponownie odłożono start nowej rakiety Angara z kosmodromu w Plesiecku. Putin jest wściekły.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Ponownie odłożono start nowej rosyjskiej rakiety Angara-1.2PP z kosmodromu w Plesiecku w obwodzie archangielskim na północy Rosji - poinformował agencję RIA-Nowosti rzecznik ośrodka kosmicznego w Moskwie.

_ - Rakieta zostanie zdjęta z wyrzutni i poddana kontroli technicznej. Kolejny termin startu ogłosimy po wyeliminowaniu problemu _ - powiedział rzecznik.

Start rakiety Angara-1.2PP - pierwszej nowej konstrukcji tego typu od czasów radzieckich - odłożono w piątek w ostatniej chwili, nie podając przyczyn.

_ - Automatyczny system przerwał procedurę startową w trakcie odliczania _ - poinformował prezydenta Władimira Putina dowódca wojsk Obrony Powietrzno-Kosmicznej Aleksandr Gołowko. Putin obserwował na Kremlu transmisję z kosmodromu w Plesiecku. Nie kryjąc irytacji, polecił wtedy generałom poinformowanie w ciągu godziny o przyczynach odłożenia startu.

ZOBACZ RELACJĘ Z MOSKWY (ros):

Angara to przygotowywana w Rosji seria modułowych rakiet nośnych. Modułowa konstrukcja, oparta na podobnych rozwiązaniach amerykańskich, ma pozwolić pozwoli na swobodne dostosowanie mocy rakiety do konkretnych potrzeb, żeby obniżyć koszty eksploatacji.

Rakiety te są kluczowym elementem forsowanego przez prezydenta Putina planu zreformowania rosyjskiego przemysłu kosmicznego.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosyjska rakieta nie poleciała. Putin dał godzinę Planowany start rosyjskiej rakiety kosmicznej Angara-1.2PP - pierwszej nowej konstrukcji tego typu od czasów radzieckich - odłożono w ostatniej chwili.
Putin nie ma zgody na wysłanie wojsk na Ukrainę O cofnięcie zgody na wysłanie wojsk na Ukrainę zwrócił się wczoraj do Rady Federacji sam Putin, który uzasadnił to dążeniem do normalizacji i uregulowania sytuacji.
Znów Stalingrad? Putin nie wyklucza Putin powiedział to we Francji podczas spotkania z rosyjskimi weteranami uczestniczącymi w obchodach 70. rocznicy lądowania aliantów w Normandii
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz