Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
konflikt na ukrainie
16.06.2014 17:54

Konflikt na Ukrainie. Będzie zawieszenie broni?

Petro Poroszenko zapowiedział, że zaproponuje tymczasowe zawieszenie broni na wschodzie kraju jako element planu pokojowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/ROBERT GHEMENT)

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zapowiedział, że zaproponuje tymczasowe zawieszenie broni na wschodzie kraju jako element planu pokojowego. Zawieszenie broni ma dać stronom czas na porozumienie się w sprawie tego planu.

Otwierając posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO), Poroszenko powiedział, że plan pokojowy zaproponuje jeszcze w tym tygodniu. _ - Zgodnie z decyzjami, które dziś podejmie RBNiO, zaproponowane zostanie zawieszenie broni jako początek prezydenckiego planu pokojowego _ - wyjaśnił.

Podkreślił, że zawieszenie broni byłoby ograniczone w czasie. - _ Angażowanie się w przewlekłe negocjacje byłoby teraz nieodpowiedzialne, dlatego że nie są nam potrzebne rozmowy dla samych tylko rozmów _ - zaznaczył. Nie wyjaśnił jednak, jak długo zawieszenie broni miałoby trwać.

Dodał, że władze chcą zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom wschodnich miast - Ługańska i Doniecka, i chronić ich przed maruderami. _ - Możemy wspierać proces rozbrojenia i będziemy to robić. Następnie zapadnie decyzja dotycząca amnestii lub ochrony przed odpowiedzialnością karną wobec tych osób, które nie popełniły poważnych przestępstw _ - powiedział Poroszenko.

Poinformował też, że strona ukraińska ma zamiar w drodze _ zdecydowanych działań _ przywrócić bezpieczeństwo na granicy z Rosją. Ocenił, że nieodpowiedzialne byłoby ogłoszenie rozejmu w momencie, gdy granica jest otwarta. Po zapewnieniu bezpieczeństwa granicy nastąpi zawieszenie broni i działania mające skłonić strony do zaakceptowania planu pokojowego - oświadczył Poroszenko,

Prezydent Ukrainy zapowiedział także, że w tym tygodniu prześle do parlamentu projekt zmian w konstytucji zmierzających do decentralizacji władzy.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: konflikt na ukrainie, ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz