Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Cameron: Rosja stanie w obliczu poważnych konsekwencji

0
Podziel się:

- Kroki podjęte dzisiaj przez prezydenta Rosji Władimira Putina są jawnym złamaniem prawa międzynarodowego i wysyłają mrożącą krew w żyłach wiadomość na cały kontynent europejski - powiedział Cameron.

Konflikt na Ukrainie. Cameron: Rosja stanie w obliczu poważnych konsekwencji
(Polaris/East News)

Rosja stanie w obliczu poważnych konsekwencji za absolutnie niedopuszczalną aneksję należącego do Ukrainy Krymu - oświadczył dziś premier Wielkiej Brytanii David Cameron.

_ Kroki podjęte dzisiaj przez prezydenta Rosji Władimira Putina, by pokusić się o aneksję Krymu przez Rosję, są jawnym złamaniem prawa międzynarodowego i wysyłają mrożącą krew w żyłach wiadomość na cały kontynent europejski _ - powiedział Cameron w oświadczeniu.

_ To absolutnie niedopuszczalne, żeby Rosja stosowała siłę w celu zmiany granic, na podstawie fikcyjnego referendum przeprowadzonego pod lufami rosyjskiej broni _ - podkreślił.

_ Prezydent Putin nie powinien mieć żadnych wątpliwości, że Rosja stanie w obliczu dużo bardziej poważnych konsekwencji i skłoni europejskich przywódców, aby zgodzili się na dalsze sankcje UE, kiedy spotkamy się w czwartek _ na szczycie UE w Brukseli - oświadczył premier Wielkiej Brytanii.

Dziś na Kremlu traktat o przyjęciu Krymu i Sewastopola do Federacji Rosyjskiej podpisał prezydent Władimir Putin.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)