Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
konflikt na ukrainie
23.04.2014 08:14

Konflikt na Ukrainie. Deputowany zamordowany przez separatystów?

Stanisław Reczynski z MSW podkreśla, że sposób zabójstwa wskazuje na to, iż sprawcy byli albo z rosyjskich oddziałów specjalnych albo tamtejszych kozaków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Według ukraińskiego MSW, za zamordowanie deputowanego z Gorłowki odpowiadają prorosyjscy separatyści. Mężczyzna został przez nich porwany w czwartek.

Deputowany gorłowskiej rady miejskiej z rządzącej partii Ojczyzna Julii Tymoszenko Wołodymyr Rybak, został zatrzymany przez separatystów, gdy próbował zdjąć z siedziby władz lokalnych zawieszoną tam przez nich flagę Republiki Donieckiej i powiesić z powrotem ukraińską. Mężczyzna był poszukiwany przez 5 dni, aż w końcu ciało jego i jeszcze jednej osoby ze śladami tortur znaleziono koło Słowiańska.

Separatyści w Doniecku wciąż okupują budynki administracyjne:

Stanisław Reczynski z MSW podkreśla, że sposób zabójstwa wskazuje na to, iż sprawcy byli albo z rosyjskich oddziałów specjalnych albo tamtejszych kozaków. Mężczyznom rozcięto brzuchy za życia, założono na plecy plecaki z piaskiem i wrzucono jeszcze żywych do wody.
Według MSW, za morderstwo odpowiadają bezpośrednio separatyści ze Słowiańska. Przetrzymują oni co najmniej 4 osoby: naczelnika komisariatu w Kramatorsku, mera Słowiańska oraz dwoje dziennikarzy.
Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: konflikt na ukrainie, ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz